world
Chiny preza muskuy w zapalnym regionie. Pierwsze takie cwiczenia
Spor na Morzu Poudniowochinskim wchodzi w kolejna faze a to za sprawa ostatnich cwiczen chinskiej armii. Lotniskowce Liaoning i Shandong - jak zauwaza Reuters - po raz pierwszy przeprowadziy manewry w duecie a formacje wzmocnio 11 innych okretow oraz kilkanascie mysliwcow. Wedug analitykow "marynarka wojenna jest gotowa do realizacji bardziej zroznicowanych i zozonych misji".
Zmień miejscowość Popularne miejscowości Spór na Morzu Południowochińskim wchodzi w kolejną fazę, a to za sprawą ostatnich ćwiczeń chińskiej armii. Lotniskowce Liaoning i Shandong - jak zauważa Reuters - po raz pierwszy przeprowadziły manewry w duecie, a formację wzmocniło 11 innych okrętów oraz kilkanaście myśliwców. Według analityków "marynarka wojenna jest gotowa do realizacji bardziej zróżnicowanych i złożonych misji". Mimo werdyktów społeczności międzynarodowej Chiny nie rezygnują z roszczeń wobec wód terytorialnych na Morzu Południowochińskim, przez które wiedzie jeden z kluczowych szlaków handlowych globalnej gospodarki. Teraz jednak Pekin podbija stawkę i w mediach społecznościowych chwali się nowymi manewrami na spornym akwenie. "Na Morzu Południowochińskim formacje okrętów Liaoning i Shandong po raz pierwszy przeprowadziły ćwiczenia w podwójnej formacji lotniskowców, aby udoskonalić i poprawić zdolność bojową systemu formacji lotniskowców" - przekazano w komunikacie. Okręty przemieściły się na Morze Żółte, Morze Wschodniochińskie i Morze Południowochińskie, po czym "bezpiecznie powróciły do domu". Chiny. Pokaz siły na wodzie. Dwa lotniskowce i 11 okrętów Sieć obiegły nagrania i zdjęcia Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, na której - oprócz formacji dwóch lotniskowców - widać co najmniej 11 okrętów eskortowych , w tym niszczyciele i fregaty. Z powietrza jednostki były "ubezpieczane" przez 12 myśliwców J-15 . Wojskowi analitycy twierdzą, że ostatnie manewry - choć wymagają dużej elastyczności operacyjnej - stanowią próbę wykazania się zdolnością do rozmieszczenia i utrzymania dużej siły powietrznej i morskiej. Ma to być skuteczny środek odstraszający wobec potencjalnych przeciwników. Reuters wylicza, że obecnie w chińskiej marynarce służą dwa lotniskowce, trzeci - Fuijan - przechodzi wciąż próby morskie. Spór o Morze Południowochińskie. Chiny nie ustępują Morze Południowochińskie to strategicznie położony i bogaty w zasoby akwen, kluczowy dla chińskiego handlu . Państwo Środka niemal cały jego obszar uważa za swoją własność. Granice roszczeń Pekinu, oznaczanych tzw. Linią Dziewięciu Kresek, sięgają ponad 1,5 tys. kilometrów od Chin kontynentalnych. Obejmują wody, które w myśl prawa międzynarodowego przysługują sąsiednim krajom: oprócz Filipin także Wietnamowi, Malezji oraz Brunei . W 2016 roku Stały Trybunał Arbitrażowy w Hadze uznał, że historyczne pretensje terytorialne Pekinu wobec sąsiadów nie mają uzasadnienia , ten jednak zignorował orzeczenie. Źródło: Reuters ----- Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!
PREV NEWSOd lat bezbednie przewiduje wyniki wyborow w USA. Wskaza nazwisko
NEXT NEWSGrupa polskich zonierzy wraca do kraju. "Rotacja PKW Liban zakonczona"
Przezy rosyjska niewole. Zdradza co byo najgorsze. "Mieszanka rosyjskiego swiata i sowieckiego terroru"
Byem tylko studentem ktory uczestniczy w protestach. W styczniu 2016 r. tzw. ministerstwo bezpieczenstwa panstwowego w Donieckiej Republice Ludowej przyszo do mieszkania moich rodzicow i zostaem wziety do niewoli. Bija raza pradem i upokarzaja. To trwa nieustannie a jedynymi osobami ktore widzisz sa ci ktorzy cie bija lub przesuchuja opowiada Woodymyr Fomiczow ktoremu udao sie wyjsc z rosyjskiej niewoli.
Rosja buduje schrony. Do ochrony przed "promieniowaniem wybuchu nuklearnego"
W Rosji po raz pierwszy rozpoczeto seryjna produkcje schronow mobilnych Kub-M zapewniajacych ochrone przed promieniowaniem wybuchu nuklearnego i skazeniem radioaktywnym terenu podaje RIA Novosti powoujac sie na Instytut Badawczy Obrony Cywilnej.
Co stanie sie z wojskami Kim Dzong Una w Ukrainie Byy zonierz ocenia
Byy zonierz z Korei Ponocnej powiedzia portalowi Dailynk jak naprawde moze wygladac los ludzi Kim Dzong Una wysanych do Rosji i na ukrainski front. Jego zdaniem wielu z nich nie wiedziao nawet dokad jedzie a wadzom kraju bynajmniej nie zalezy na tym by wrocili z wojny cali i zdrowi.
Prezydent Abchazji podaje sie do dymisji po masowych protestach
Asan Bzania lider Abchazji separatystycznego i wspieranego przez Rosje regionu Gruzji ustapi ze stanowiska po negocjacjach z opozycja poinformowaa suzba prasowa republiki. Do dymisji poda sie takze premier Aleksandr Ankwab.
Trump uzyje wojska do deportacji nielegalnych migrantow
Celem administracji Trumpa bedzie deportacja nawet 20 milionow osob
"To pozwoli Ukraincom przestac walczyc z jedna reka za plecami". Kijow jeszcze nie moze odetchnac z ulga
Administracja prezydenta USA Joego Bidena zezwolia Ukrainie na uzycie amerykanskich systemow rakietowych dalekiego zasiegu ATACMS do uderzania na terytorium Rosji. Wedug zrode agencji Reutera Kijow planuje przeprowadzic pierwsze takie ataki juz w najblizszych dniach. "To wywrze presje na Wadimira Putina" skomentowa decyzje przewodniczy Komisji ds. Wywiadu Izby Reprezentantow Mike Turner. Pomimo susznej decyzji na Joego Bidena spada fala krytyki za "zbyt pozne" dziaanie co moze uniemozliwic Kijowowi zdobycie odpowiedniej przewagi.