Home/sports/Tak wyglada tabela po meczu Polska - Chorwacja. Porobio sie

Tak wyglada tabela po meczu Polska - Chorwacja. Porobio sie

Co to by za mecz We wtorkowy wieczor reprezentacja Polski stoczya kosmiczny boj z Chorwatami. "Z nieba do pieka i z pieka do nieba" - tak mozna podsumowac to co dziao sie na Stadionie Narodowym. Ostatecznie to szalone spotkanie zakonczyo sie remisem 33. Dzieki temu na koncie naszej kadry pojawi sie dodatkowy punkt w tabeli. Tak wyglada "polska" grupa Ligi Narodow po remisie biao-czerwonych.

By Michał Chmielewski | October 15, 2024 | sports

Po porażce 1:3 z Portugalią we wtorek przyszedł czas na spotkanie z Chorwacją na Stadionie Narodowym. Drużyna chciała zrewanżować się za porażkę 0:1 w Osijeku i po pierwszych minutach wydawało się, że taki scenariusz jak najbardziej jest możliwy! Gola dla naszej kadry znów strzelił Piotr Zieliński. Niestety chwilę później rozdrażnieni rywale dosłownie zaczęli masowo zdobywać gole. Polska przegrywa z Chorwacją. Co z tabelą w Lidze Narodów? Zaledwie w siedem minut Chorwaci trzykrotnie pokonali Marcina Bułkę. W każdej z akcji bramkowych rywali fatalnie zachowała się nasza obrona. Trudno racjonalnie opisać, co stało się z naszą drużyną w tamtym czasie. Pod koniec pierwszej połowy nadzieję w serca Polaków wlał Nicola Zalewski, który strzelił golą na 2:3. W drugiej części gry rywale nadal tworzyli sobie sytuacje bramkowe, jednak tym razem świetnie w bramce spisywał się Bułka. Na boisku pojawił się także Robert Lewandowski, który odegrał kluczową rolę, asystując przy bramce Sebastiana Szymańskiego na 3:3! Pomocnik tureckiego Fenerbahce kapitalnie przymierzył tuż zza pola karnego. Następnie z boiska z czerwoną kartką wyleciał Dominik Livaković. Pomimo gry w przewadze Polakom nie udało się zdobyć zwycięskiego gola. zakończył się remisem 3:3. W takiej sytuacji biało-czerwoni dopisali sobie jeden punkt w tabeli grupy Narodów. Na ten moment - przed rewanżowymi starciami z Portugalią i Szkocją - zespół Probierza ma na koncie cztery oczka dzięki wrześniowej wygranej 3:2 w Glasgow i wtorkowemu remisowi 3:3. Oznacza to, że reprezentacja Polski teoretycznie ma jeszcze szansę na zajęcie drugiego miejsca w tabeli, które daje awans do ćwierćfinału oraz przede wszystkim utrzymanie w dywizji A. W tym samym czasie Szkoci zremisowali bezbramkowo z Portugalią, zgarniając pierwszy punkt. Teraz pozostaje czekać na listopadowe starcia. Jeśli Polacy finalnie uplasują się na trzeciej lokacie, zagrają w barażach o utrzymanie. Oto tabela grupy 1 Ligi Narodów po porażce Polski