Home/sports/Boniek zabra gos po meczu Polska - Chorwacja. Trafi w samo sedno

Boniek zabra gos po meczu Polska - Chorwacja. Trafi w samo sedno

Polska - Chorwacja - ten mecz kibice zapamietaja sobie na dugo. We wtorkowym starciu w Lidze Narodow emocji by az nadmiar. Nasza reprezentacja od stanu 13 doprowadzia do remisu 33. Do tego doszo brutalne wejscie w nogi Roberta Lewandowskiego. To co dziao sie na Stadionie Narodowym w krotkich sowach postanowi skomentowac Zbigniew Boniek.

By Błażej Winter | October 15, 2024 | sports

Reprezentacja Polski w meczu z Chorwacją zaserwowała emocjonalny rollercoaster. Po kiepskim meczu z Portugalią (1:3) oczekiwania wobec ekipy Michała Probierza były bardzo duże. I początek zwiastował, że tym razem może nastąpić przełom. Ten ostatecznie nastąpił, ale po szalenie ciężkim boju. To, co wydarzyło się na Narodowym, oglądał także . Oto co miał do przekazania. Boniek króciutko o tym, co wydarzyło się na Narodowym. "Dobranoc" Wystarczyło zaledwie pięć minut, by na Stadionie Narodowym zapanowała euforia. Po fantastycznej akcji Urbańskiego gola na 1:0 strzelił . Wkrótce spotkanie przerodziło się w koszmar. Między 20. a 26. minutą Polska po fatalnych błędach straciła trzy gole i zrobiło się bardzo nerwowo. Na szczęście tuż przed przerwą nasza drużyna złapała kontakt. Rewelacyjny strzał oddał Nicola Zalewski i było 3:2. Po zmianie stron Polska dalej walczyła. W 62. minucie z ławki wszedł Robert Lewandowski, a już po siedmiu zaliczył asystę. Wyłożył piłkę do , a ten precyzyjnie huknął z dystansu w dolny róg bramki. Później jednak wydarzył się prawdziwy dramat. Chorwacki bramkarz Dominik Livaković ostro wszedł w nogę Roberta Lewandowskiego i nasz kapitan padł na murawę i zwijał się z bólu. Golkiper natychmiast obejrzał czerwoną kartkę i graliśmy w przewadze. Wynik 3:3 udało się zaś utrzymać do samego końca. Występ reprezentacji Polski w swoim stylu w portalu X podsumował były prezes PZPN, Zbigniew Boniek. - Szalony , fajny dla kibiców z błędami w obronie. Pierwszy koszyk raczej się mocno oddalił, ale Selekcjoner widzę zadowolony, więc można spokojnie pójść spać. Tylko ostrożnie z SMS-ami w nocy. Dobranoc - napisał. Remis Polaków sprawia, że nie straciliśmy jeszcze szans na awans do ćwierćfinału Ligi Narodów. W tabeli grupy 1 zajmujemy trzecie miejsce z czteroma punktami i do drugiej Chorwacji na dwie kolejki przed końcem tracimy trzy "oczka". Liderem z 10 punktami pozostaje Portugalia. Czwarta jest Szkocja, która wywalczyła premierowy punkt.