Home/sports/Druzyna Karola Kosa walczy z problemami. Znow koncert Bartosza Bednorza

Druzyna Karola Kosa walczy z problemami. Znow koncert Bartosza Bednorza

Asseco Resovia przesuwa sie w gore tabeli siatkarskiej PlusLigi. Druzyna z Podkarpacia ktora w tym sezonie ma spore problemy wskakuje do czoowej osemki tabeli. W wyjazdowym meczu w Olsztynie Asseco Resovia nie daa szans Indykpolowi AZS ktory pokonaa 30. Nagrode dla MVP otrzyma Bartosz Bednorz ktory zdoby 20 punktow a do tego swietnie spisa sie w przyjeciu.

October 27, 2024 | sports

Asseco Resovia przesuwa się w górę tabeli siatkarskiej PlusLigi. Drużyna z Podkarpacia, która w tym sezonie ma spore problemy, wskakuje do czołowej ósemki tabeli. W wyjazdowym meczu w Olsztynie Asseco Resovia nie dała szans Indykpolowi AZS, który pokonała 3:0. Nagrodę dla MVP otrzymał Bartosz Bednorz, który zdobył 20 punktów, a do tego świetnie spisał się w przyjęciu. Asseco Resovia jak dotąd rozczarowywała. Dwie wygrane w siedmiu meczach musiały wywołać niepokój, podobnie jak miejsce poza czołową ósemką . W poprzednim spotkaniu lepsi od drużyny z Podkarpacia okazali się zawodnicy Steam Hemarpol Norwida Częstochowa . Mimo wszystko w meczu z Indykpolem AZS rzeszowianie byli faworytem i nie zawiedli. Olsztynianie w tym sezonie na razie również zawodzą . Przegrali już sześć meczów, w tym jeden po zmianie szkoleniowca. Kiedy za fatalne wyniki posadą zapłacił Juan Manuel Barrial , jego obowiązki przejął asystent Marcin Mierzejewski . Nie ma jednak łatwego zadania, bo jego drużyna musi sobie radzić bez podstawowego atakującego Jana Hadravy . Problemy ma też Eemi Tervaportti , rozgrywający, u którego zdiagnozowano cukrzycę i dopiero wraca do gry. Na mecz z Asseco Resovią wyszła więc szóstka z Danielem Gąsiorem i Karolem Jankiewiczem . To goście wypracowali sobie jednak przewagę w pierwszym secie przy zagrywkach Dawida Wocha - prowadzili 10:6. Błędy rzeszowian w ataku sprawiły jednak, że różnica zmalała do punktu. Po chwili Resovia znów odskoczyła na cztery punkty, ale nie na długo. Mimo wszystko utrzymała prowadzenie, a w końcówce punkt zagrywką zdobył Lukas Vasina i uspokoił sytuację . Goście wygrali 25:22. Zaskakujące sceny w meczu PlusLigi. Nawet Daniel Pliński był zdumiony Drugi set również rozpoczął się od prowadzenia rzeszowskiej drużyny. Gospodarze szybko dokonali zmiany, Moritza Karlitzka zastąpił Manuel Armoa . Nie pomogło to jednak wyhamować rywali. Przy zagrywkach rozgrywającego Gregora Ropreta Asseco Resovia prowadziła już 13:7. Jej siatkarze atakowali ze znakomitą skutecznością z obu skrzydeł - w tej partii skończyli aż 84 procent ataków . Najwięcej punktów - siedem - dorzucił atakujący Stephen Boyer . Skończyło się zupełnym rozbiciem gospodarzy i wygraną 25:14. Trzeci set nie przyniósł przełamania. Rzeszowianie szybko odskoczyli na trzy punkty, z czasem powiększyli przewagę do pięciu. Wciąż skuteczny był Boyer, ale największym dorobkiem punktowym mógł się pochwalić Bartosz Bednorz . Na boisku parę środkowych z Karolem Kłosem tworzył już wprowadzony z rezerwy Cezary Sapiński , ale Ropret wystawiał piłki przede wszystkim do skrzydłowych. Przy stanie 18:13 olsztynianie jeszcze na chwilę się zerwali, ale przerwa na żądanie Tuomasa Sammelvuo , trenera gości, uspokoiła sytuację. Potrójny blok Resovii zatrzymał atak Gąsiora, mecz zakończył punktowy blok Kłosa. Rzeszowianie wygrali 25:18, pieczętując komplet punktów. Nagrodę dla MVP otrzymał Bednorz . Asseco Resovia : Boyer, Kłos, Vasina, Ropret, Woch, Bednorz - Zatorski (libero) oraz Cebulj, Sapiński Indykpol AZS : Gąsior, Majchrzak, Szerszeń, Jankiewicz, Jakubiszak, Karlitzek - Hawryluk (libero) oraz Armoa, Cieślik, Siwczyk Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.

SOURCE : interiasport