business
Musk i Bezos kontra Gates i Bloomberg. Wybory w USA to starcie gigantow biznesu
Zacieta rywalizacja Donalda Trumpa i Kamali Harris juz znalaza odzwierciedlenie w wielkim biznesie w USA. Wybory w USA to jednoczesnie wielki pojedynek miedzy Elonem Muskiem czy Jeffem Bezosem a Billem Gatesem czy tworca Netfliksa. Znani amerykanscy multimiliarderzy przeznaczyli ogromne pieniadze na kampanijne wsparcie swoich kandydatow.
W ten sposób Musk spektakularnie włączył się do najbardziej zaciętego pojedynku o prezydenturę Stanów Zjednoczonych od lat. Myliłby się jednak ten, kto myśli, że to właśnie uchodzący za najbogatszego człowieka świata biznesmen jest największym darczyńcą Trumpa. — regularny darczyńca prawicowych inicjatyw w USA, reprezentujący branżę transportową. Trumpa popierają też przedstawiciele sektora energetyki. Nie bez znaczenia może być fakt, że zasłynął on wypowiedzeniem klimatycznego porozumienia paryskiego w czasie ostatniej prezydentury, a jego polityka była powszechnie uznawana Na liście jego darczyńców można znaleźć naftowego potentata z Teksasu Toma Dunna czy Kelcy'ego Warrena szefa gazowej spółki Energy Transfer Partners. Choć powszechnie mówi się o tym, że to Kamala Harris ma znacznie większe poparcie wśród kobiet, to właśnie Trumpa wspiera jedna z najważniejszych amerykańskich milarderek. To Diana Hendricks, która założyła ABC Supply zajmujące się materiałami budowlanymi. W 2018 r. Forbes uznał Hendricks za najbogatszą kobietę w USA, która "dorobiła się sama". Ciekawostką może być fakt, że darczyńcą Trumpa jest także republikańska polityk Linda McMahon. I zapewne nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to żona Vince'a McMahona — . . Tuż po próbie zamachu na życie Republikanina wyrażał też wsparcie politykowi. Facebook, Netflix i Bloomberg jednoznacznie Znanymi nazwiskami po swojej stronie może pochwalić się również Kamala Harris. Zwłaszcza że zebrała znacznie więcej środków od Trumpa, Kogo znajdziemy na liście darczyńców? Jednym z nich jest Michael Bloomberg, właściciel słynnej agencji medialnej. "Myśląc o kandydatach w tych wyborach prezydenckich, kierowałem się dwoma głównymi względami: poglądami politycznymi i osobistą uczciwością" — pisał w swoim artykule popierającym Demokratkę. Harris ma za sobą również znanych przedstawicieli firm technologicznych. To np. założyciel LinkedIn Reid Hoffman czy współzałożyciel . Wsparcia udzieliły jej też znane w świecie biznesu kobiety. Mowa m.in. o byłej dyrektor operacyjnej Meta Sheryl Sandberg czy filantropce Melindzie French Gates, byłej żonie Billa Gatesa.
PREV NEWSPiata sesja wzrostu cen ropy
NEXT NEWSPomimo zblizajacych sie wyborow popyt na zoto spad w USA w pazdzierniku
Bitcoin na fali po zwyciestwie Trumpa
Krol kryptowalut przebi granice 75 tys. USD. Po wyborach w USA licza na reformy rynku.
Prezes Grupy Azoty sytuacja wciaz trudna ale czas juz spojrzec w przyszosc
Sytuacja Grupy Azoty pozostaje trudna ale podjete dziaania restrukturyzacyjne pozwalaja juz spojrzec w przyszosc i zaczac budowe nowego modelu grupy - ocenia prezes Grupy Azoty Adam Leszkiewicz. Dotychczasowe oszczednosci przyniosy ponad 350 mln z ale grupa wciaz chce poprawiac efektywnosc.
Dino wybuduje kolejne centrum dystrybucyjne
Wasciciel sieci sklepow spozywczo-przemysowych zdecydowa sie na budowe nowego centrum dystrybucyjnego w Brzegu na Opolszczyznie. Wyda 130 mln z.
Obligacje Ukrainy drozeja po zwyciestwie Trumpa
Dolarowe obligacje Ukrainy drozeja po wygraniu wyborow prezydenckich w USA przez Donalda Trumpa ktory obieca szybkie zakonczenie wojny rosyjsko-ukrainskiej informuje Bloomberg.
Hardy z Saxo realizacja penej agendy Trumpa moze zwiekszyc ryzyko inflacyjne w USA
Realizacja penej agendy Trump 2.0 moze zwiekszyc ryzyko inflacyjne w Stanach Zjednoczonych - oceni gowny strateg makroekonomiczny Saxo Bank John J. Hardy. Doda ze efektem zapowiedzianych przez Donalda Trumpa ciec podatkowych i deregulacji bedzie wzrost zaduzenia w sektorze finansowym.
Trybuna Konstytucyjny wyda wyrok w sprawie komisji sledczej do spraw wyborow kopertowych
Trybuna Konstytucyjny stwierdzi ze uchwaa Sejmu w sprawie komisji sledczej do spraw wyborow korespondencyjnych jest niezgodna z konstytucja. Wyroki TK nie sa jednak publikowane w Dzienniku Polskim od czasu przyjecia 6 marca 2024 r.przez Sejm uchway w sprawie usuniecia skutkow kryzysu konstytucyjnego lat 2015-2023.