world
UE zaostrzy polityke migracyjna. To efekt presji ze strony Polski
Unia Europejska intensyfikuje dziaania na rzecz zaostrzenia polityki migracyjnej. Nowa dyrektywa szczegolnie wpynie na uchodzcow ktorzy nie speniaja kryteriow azylowych.
Obecnie na forum Komisji Europejskiej omawiana jest nowa dyrektywa, mająca na celu uproszczenie procedur powrotów oraz wzmocnienie kontroli nad migrantami, którzy otrzymali nakaz opuszczenia Unii. Proces ten może znacząco wpłynąć na politykę migracyjną UE, uwzględniając postulaty krajów takich jak Polska i Włochy. Według informacji ujawnionych przez „Politico”, nowa regulacja ma zawierać szczegółowe wytyczne dotyczące praw i obowiązków migrantów po wyczerpaniu możliwości pozostania w UE. Rozważane jest wprowadzenie obowiązku meldowania się w wyznaczonych ośrodkach, co pozwoli na bieżące monitorowanie migrantów oczekujących na deportację. Takie działania mają zapobiegać przypadkom „znikania” osób, które unikają realizacji decyzji o wydaleniu. Planowana dyrektywa może zostać przedstawiona państwom członkowskim już w lutym 2024 roku i stanie się jednym z priorytetów Komisji. Problem nielegalnych staje się coraz bardziej palący. Frontex poinformował, że w 2023 roku liczba nieudokumentowanych przyjazdów do UE sięgnęła 380 tys. To o 17% więcej niż rok wcześniej i najwięcej od czasu kryzysu migracyjnego w 2015 roku. Polityczna scena Europy również odzwierciedla zmianę w nastawieniu do zjawiska migracji. Przesunięcie środka ciężkości debaty o migrantach wpłynęło na wzrost poparcia dla partii prawicowych, głoszących postulaty zaostrzenia kontroli migracyjnej.
PREV NEWSBez zudzen wskazuja na zamiary Putina. "Cakowita kapitulacja Ukrainy"
NEXT NEWSRafa Trzaskowski w CNN. Wyrazi gotowosc na wspoprace z Donaldem Trumpem
Powazne problemy prezydenta Korei Poudniowej. Zozono wniosek o impeachment
Prezydent Yoon Suk Yeol stana w obliczu impeachmentu po kontrowersyjnym wprowadzeniu a nastepnie uchyleniu stanu wojennego co doprowadzio do eskalacji napiec zarowno w kraju jak i w relacjach z kluczowymi sojusznikami. Wydarzenia rzuciy cien na stabilnosc czwartej co do wielkosci gospodarki Azji oraz kluczowego sojusznika USA w regionie.
Krewna Putina ujawnia poufne dane o wojnie. "Prosze nie wspominac"
Krewna Wadimira Putina wiceszefowa resortu obrony Anna Cywilowa podczas posiedzenia Dumy - najpewniej przypadkowo - ujawnia przyblizona liczbe zaginionych rosyjskich zonierzy. Na jej sowa momentalnie zareagowa szef Komitetu Obrony Dumy Panstwowej Andriej Kartapoow. - Bardzo prosze aby nigdzie o nich nie wspominac. To poufne informacje - wtraci.
Tak koncza prezydenci Korei Poudniowej. Scenariusz czesto sie powtarza
Prezydent Korei Poudniowej Jun Suk Jeol moze miec niemae kopoty z powodu swojej decyzji dotyczacej wprowadzenia stanu wojennego ktory okaza sie najkrotszym w historii kraju. Opozycyjna Partia Demokratyczna DP ogosia ze zozya wniosek o impeachment. Co ciekawe piastowanie tego urzedu w Korei Poudniowej praktycznie zawsze wiaze sie z powaznymi problemami dla politykow. Niektorzy z nich stracili przez to zycie.
Niemcy nie wykluczaja wysania wojsk do Ukrainy. Pad warunek
Annalena Baerbock powiedziaa przed spotkaniem ministrow spraw zagranicznych NATO w Brukseli ze "strona niemiecka bedzie wspierac wszystko co suzy pokojowi w przyszosci" w ramach ewentualnego przyszego porozumienia o zawieszeniu broni.
Zozono wniosek o impeachment prezydenta Korei Pd. "Naruszy konstytucje"
Zozono wniosek o impeachment prezydenta Korei Poudniowej Jon Suk Jeola - donosi agencja AFP. Zdaniem wnioskodawcow gowa panstwa "powaznie i szeroko naruszya konstytucje" a wprowadzeniem stanu wojennego "probowa uniknac dochodzen karnych" wobec siebie.
Rutte o warunkach wspopracy Rosji z Korea Ponocna. "Transakcja wiazana"
- W zamian za wojska i bron Rosja udziela Korei Ponocnej wsparcia dla jej programow rakietowych i nuklearnych - mowi w Brukseli sekretarz generalny NATO. Na terenie panstwa rosyjskiego przebywa juz kilkanascie tysiecy czonkow ponocnokoreanskiej armii. W kontekscie trwajacej wojny Mark Rutte podkresla ze miedzy Moskwa a Pjongjangiem dochodzi do "transakcji wiazanej".