Home/sports/Wpadka w Poznaniu w trakcie meczu Ligi Narodow. Natychmiast przerwali gre

Wpadka w Poznaniu w trakcie meczu Ligi Narodow. Natychmiast przerwali gre

Niemia niespodzianke mieli kibice jednej z trybun na stadionie w Poznaniu. W piatkowy wieczor odbywa sie tam mecz Ligi Narodow miedzy Ukraina a Gruzja. W trakcie pierwszej poowy nad wspomniana trybuna... zgasy reflektory. Sedzia przerwa mecz na kilka chwil w nadziei na szybka naprawe ale szybko wznowi mecz pomimo ze czesc kibicow siedziaa w ciemnosciach.

By Bartosz Królikowski | October 11, 2024 | sports

Reprezentacja Ukrainy od początku trwającej już ponad 2,5 roku wojny musi rozgrywać swe domowe mecze poza granicami kraju. Najczęściej właśnie w Polsce i nie inaczej jest tym razem. Nasi wschodni sąsiedzi, grający w Lidze Narodów w Dywizji B, zdecydowali się zmierzyć z Gruzją na stadionie Lecha Poznań. Przed meczem było nieco obaw o stan murawy. Po ostatnim starciu ligowym Lecha z Motorem Lublin (1:2) mocno narzekali na nią trener Niels Frederiksen i napastnik Mikael Ishak. Miało straszyć murawą, a straszyło ciemnościami Piłkarze, choć właściwie bardziej kibice, napotkali jednak inny problem. Mniej więcej w 11. minucie meczu nad jedną z trybun za bramką... zgasły jupitery. Ciemność spowiła przede wszystkim jej górną część. Sędzia, widząc to, przerwał mecz, licząc, że awaria szybko zostanie usunięta. Ogólnie jednak nie utrudniało to zbytnio widoczności nikomu na boisku, więc grę dość szybko wznowiono, mimo "ciemnicy" na trybunie. Światła gasną, a mecz toczy się dalej Przywracanie prądu do zgaszonych reflektorów zajęło niespełna dziesięć minut i jeszcze przed przerwą kibice siedzący w "mrocznej strefie" znów byli normalnie widoczni. Co ciekawe, Ukraina była blisko strzelenia gola właśnie na bramkę, za którą była awaria, ale strzał głową minimalnie poszybował nad poprzeczką. Zarówno w momencie zgaszenia, jak i zapalenia świateł na tablicy wyników widniał wynik 0:0, ale w 35. minucie na 1:0 dla Ukrainy trafił Mychajło Mudryk. Mecz nadal trwa. Ukraina mocno potrzebuje zwycięstwa, bo we wrześniu przegrała 1:2 z Albanią oraz 2:3 z Czechami. Nasi wschodni sąsiedzi rozegrają w Polsce także drugie październikowe starcie, gdy w poniedziałek 14 października zmierzą się we Wrocławiu z Czechami.