Home/sports/El. ME U-21 Pewna wygrana Polski z Kosowem

El. ME U-21 Pewna wygrana Polski z Kosowem

Pikarska reprezentacja Polski do lat 21 wygraa w Prisztinie z Kosowem 40 40 w eliminacjach mistrzostw Europy. Na kolejke przed ich zakonczeniem Biao-Czerwoni zajmuja drugie miejsce w grupie D i sa bliscy awansu.

October 11, 2024 | sports

Podopieczni trenera Adama Majewskiego są bardzo blisko wywalczenia prawa gry w przyszłorocznych mistrzostwach Europy (MME) na Słowacji. W piątek zrobili kolejny krok, pewnie wygrywając w Prisztinie z Kosowem 4:0 . Zapewnili sobie drugie miejsce w grupie D i co najmniej grę w barażach o awans. Mecz praktycznie rozstrzygnął się między 21. a 31. minutą , kiedy Polacy po rzutach rożnych strzelili trzy gole. Najpierw do siatki trafił Mariusz Fornalczyk , wykorzystując błąd bramkarza Mustafe Abdullahu , który nie utrzymał piłki w rękach. Później wspaniałym strzałem nożycami popisał się Filip Szymczak , a wynik podwyższył Dominik Marczuk . Znów nie popisał się Abdullahu , który puścił piłkę między nogami. W doliczonym czasie pierwszej połowy humor bramkarza reprezentacji Kosowa zepsuł również Jakub Kałuziński . Piłkarz Antalyasporu ośmieszył go, lekko uderzając piłkę z rzutu karnego podcinką "a la Panenka" w środek bramki. Po przerwie gospodarze zmienili golkipera. Polacy mogli podwyższyć rezultat, ale albo dobrze bronił Leo Besson , albo brakowało im skuteczności. Najlepszą okazję zmarnował Filip Marchwiński , nie trafiając do pustej bramki. We wcześniej rozegranym w Ratyzbonie meczu Niemcy pokonały Bułgarię 2:1 - zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie D i awans do turnieju na Słowacji. Bezpośrednio do MME awansuje dziewięciu zwycięzców grup eliminacyjnych oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Pozostałe sześć drużyn, które zajmą drugie pozycje, utworzy trzy pary barażowe. Bramki w meczu zdobyli: Żółte kartki zobaczyli: Spotkanie sędziował Ladislav Szikszay (Czechy). Oto składy obu drużyn : Na zakończenie eliminacji Biało-Czerwoni rozegrają w najbliższy wtorek mecz z Niemcami na stadionie Widzewa w Łodzi .

SOURCE : rmf24