Home/sports/Co za bysk Wilfredo Leona "Zarzyna z dziecinna atwoscia"

Co za bysk Wilfredo Leona "Zarzyna z dziecinna atwoscia"

Reprezentant Polski Wilfredo Leon znow by najskuteczniejszym zawodnikiem swojej druzyny w meczu Plus Ligi. W dodatku zakonczy spotkanie dwoma asami a Bogdanka Luk Lublin wygraa 31.

By Paweł Matys | October 13, 2024 | sports

Wilfredo Leon zachwyca po powrocie do Polski. W barwach drużyny Bogdanka Luk od początku spisywał się bardzo dobrze. Tydzień temu reprezentant Polski zdobył 21 punktów Była to największa ilość zdobytych punktów przez 31-letniego siatkarza w tym sezonie. Teraz Wilfredo Leon bardzo dobrze spisywał się w dwóch pierwszych setach u siebie z drużyną Ślepsk Malow Suwałki. Po tym okresie gry miał już 14 punktów i trzy asy, a jego zespół pewnie prowadził 2:0. - Niby wszyscy wiedzieliśmy, że zdrowy Leon to gamechanger, ale i tak zachwyca obserwowanie jak z dziecinną łatwością zarzyna kolejnego rywala - napisał wtedy na portalu X dziennikarz Piotr Złoch. W trzeciej partii nie był już tak widoczny, rzadziej atakował i nie potrafił już zaserwować asa. Być może dlatego to był najbardziej emocjonujący set, w którym doszło do zaciętej końcówki, a nawet gry na przewagi. Przy stanie 24:24 goście dobrze zagrali w kontrze, a przy piłce setowej zablokowali Kewina Sasaka i doprowadzili do czwartego seta. W nim przypomniał o sobie Leon. Przy stanie 22:20 najpierw świetnie zaatakował, a po chwili posłał dwa asy z rzędu i gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli: Wilfredo Leon (23., to jego rekord sezonu) i Sasak - (20.), a dla przegranych - Bartosz Filipiak (21.). Luk Lublin po tej wygranej z 16 punktami awansował na pozycję wicelidera rozgrywek. Ma dwa punkty mniej od lidera - zespołu PGE Projekt Warszawa, ale też jeden mecz rozegrany mniej. Ślepsk Malow Suwałki z sześcioma punktami jest na dziesiątym miejscu w . W niedzielę zostaną jeszcze rozegrane dwa PlusLigi: Aluron CMC Warta Zawiercie - KS (godz. 17.30) i Stal Nysa - Cuprum Stiolon Gorzów (godz. 20.30). Bogdanka Luk Lublin - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:18, 25:20, 24:26, 25:20)