Home/sports/Trener Interu oceni wystep Zielinskiego

Trener Interu oceni wystep Zielinskiego

Piotr Zielinski wyszed w podstawowym skadzie Interu Mediolan na hit Ligi Mistrzow z Manchesterem City 00. I nie zawiod. - To znakomity pikarz - chwali go po meczu trener Simone Inzaghi. To jednak nie oznacza ze Polak moze spoczac na laurach.

September 19, 2024 | sports

Piotr Zieliński wyszedł w podstawowym składzie Interu Mediolan na hit Ligi Mistrzów z Manchesterem City (0:0). I nie zawiódł. - To znakomity piłkarz - chwalił go po meczu trener Simone Inzaghi. To jednak nie oznacza, że Polak może spocząć na laurach. W tym artykule dowiesz się o: Reprezentant Polski długo czekał na to, by dostać szansę od Simone Inzaghiego . W Interze Mediolan Piotr Zieliński zadebiutował dopiero w minioną niedzielę (15.09), w spotkaniu ligowym z Monzą. Wszedł na boisko w drugiej połowie, za Henricha Mchitarjana . 18 września role się odwróciły. To Mchitarjan zasiadł na ławce, a Zieliński - po raz pierwszy w nowym klubie - dostał szansę od pierwszej minuty. I to w jakim meczu. Inter mierzył się na wyjeździe z Manchesterem City w hicie Liga Mistrzów . Polak nie zawiódł (grał do 66. minuty). Zdecydowana większość włoskich portali wystawiła mu notę 6,5 (w skali 1-10; więcej TUTAJ>> ). "La Gazzetta dello Sport" nawet 7, z adnotacją "Oto człowiek, któremu udało się posadzić Mchitarjana na ławce". ZOBACZ WIDEO: Odtworzył legendarny gol z rzutu wolnego. Tylko spójrz na to uderzenie! Po meczu o Zielińskiego został zapytany trener mistrzów Włoch. Dziennikarz InterTV chciał się dowiedzieć, czy Polak stanie się ważnym czynnikiem dla zespołu. - Absolutnie tak. Naprawdę go chcieliśmy i poda nam pomocną dłoń, bo to znakomity piłkarz - odparł. Simone Inzaghi mówił o Polaku także na konferencji prasowej. - Zarówno on, jak i Mchitarjan to jakościowi piłkarze. Chcieliśmy Zielińskiego, bo może nam sporo dać. Miał problem w okresie przygotowawczym, który nieco go spowolnił. W meczu z Monzą wszedł na boisko i przekonał mnie, by dać mu szansę - tłumaczył. Czy to oznacza, że Polak wywalczył sobie miejsce w podstawowej "11" Interu? Tego już Inzaghi nie chciał zagwarantować. - Widzieliśmy, że w tych wszystkich wyrównanych meczach (dwa ostatnie spotkania Interu kończyły się remisami - przyp. red.) będziemy potrzebować każdego. Od czasu do czasu będę musiał dokonywać wyborów, zawsze mając na uwadze dobro wspólne, jakim jest Inter - dodał Inzaghi. Już w niedzielę (22.09) zespół z Mediolanu czeka kolejne prestiżowe starcie. O godz. 20.45 na Stadio Giuseppe Meazza San Siro rozpoczną się derby z AC Milan .

SOURCE : sportowefakty