Home/sports/Sensacyjna porazka Realu Madryt w Lidze Mistrzow Tego sie nikt nie spodziewa

Sensacyjna porazka Realu Madryt w Lidze Mistrzow Tego sie nikt nie spodziewa

Po kiepskim meczu Real Madryt nie da rady i przegra 01 z francuskim Lille w drugiej kolejce Ligi Mistrzow. Trener Carlo Ancelotti zdecydowa sie na sporo zmian w skadzie i nie wyszo mu to na dobre. O wyniku zdecydowa rzut karny sprokurowany przez zawodnika ktory w tym sezonie pojawi sie pierwszy raz na boisku.

By Kacper Ciuksza | October 02, 2024 | sports

Real Madryt w pierwszej kolejce ograł VfB Stuttgart 3:1, a Lille dość łatwo przegrało 0:2 ze Sportingiem Lizbona. Faworytami środowej potyczki byli oczywiście obrońcy tytułu, ale trener Carlo Ancelotti zdecydował się na sporo zmian. W bramce postawił na Andrija Łunina, w ataku zagrał , a na ławce rezerwowych zostali m.in. Kylian Mbappe, Luka Modrić i Rodrygo. Lille wygrało z Realek Madryt w Lidze Mistrzów. Fatalny powrót długo niewidzianego zawodnika W pierwszej części meczu Real nie grał wybitnych zawodów bez części swoich gwiazd, ale naprawdę dobrze spisywał się Łunin. Bramkarz zdołał obronić dwa strzały, z czego jeden niezwykle groźny w wykonaniu Jonathana Davida z bliskiej odległości. Obaj musieli stanąć naprzeciwko siebie jeszcze później. Konkretnie to w doliczonym czasie gry, kiedy to we własnym polu karnym piłkę ręką zagrał . Francuz, który wracał do gry po czterech miesiącach leczenia urazu, był źle ustawiony po rzucie wolnym rywali, a futbolówka trafiła do w wystawioną dłoń. W związku z tym sędzia podyktował . Do "jedenastki" podszedł właśnie David i tym razem nie dał Łuninowi szans. Bramkarz nie wyczuł intencji rywala i rzucił się w przeciwny róg niż ten, w który leciała piłka. Tuż przed gwizdkiem kończącym połowę Lille wyszło więc na prowadzenie 1:0. Po zmianie stron pierwszą naprawdę dobrą okazję mieli gospodarze, ale Edon Zhegrova uderzył z dystansu niewiele obok bramki. Niedługo po tej akcji Ancelotti posłał do boju Mbappe i Modricia z nadzieją, że zmienią wynik meczu. Długo nie byli jednak w stanie zrobić niczego i to dosłownie. Real nie tworzył nawet groźnych sytuacji na strzelenie gola. Faworyci pierwszy celny strzał na bramkę w drugiej połowie oddali dopiero w 86. minucie, kiedy to zagotowało się w polu karnym Lille. Najpierw jeden z obrońców wybił z linii bramkowej strzał Ardy Gulera, a następnie bramkarz Lille odbił strzału Jude'a Bellinghama i Antonio Rudigera. Niecałe 60 sekund później Vinicius z bliskiej odległości również nie zdołał zdobyć bramki. W 90. minucie znakomitą szansę miał jeszcze Arda Guler, ale jego strzał głową z bliskiej odległości był za słaby. Więcej okazji Real już nie stworzył, więc Lille utrzymało wynik i dość sensacyjnie wygrało z hiszpańskim gigantem. Przez to oba zespoły mają na koncie po trzy punkty, a w tabeli dzieli je jedno miejsce. Real jest 17., a Lille zajmuje 18. lokatę. David 45+3' (k),