Home/sports/Niezwyky mecz Majchrzaka u Alcaraza. Dwa tie-breaki to by poczatek emocji

Niezwyky mecz Majchrzaka u Alcaraza. Dwa tie-breaki to by poczatek emocji

Kroczek po kroczku Kamil Majchrzak pnie sie w gore rankingu ATP - kolejny awans bedzie dzieem zwyciestw w challengerze w Villenie 28-latek zameldowa sie tutaj juz w cwiercfinale. Na obiekcie treningowym Carlosa Alcaraza ba - na korcie jego imienia - stoczy niezwyky mecz z Czechem Jirim Veselym niegdys 35. rakieta swiata. Stoczyli epicki boj w dwoch pierwszych setach nie byo przeaman w trzecim przewage breaka mia najpierw Majchrzak pozniej jego rywal. To jednak nasz zawodnik wygra 76 67 75. W meczu w ktorym byo 35 asow.

October 03, 2024 | sports

Kroczek po kroczku Kamil Majchrzak pnie się w górę rankingu ATP - kolejny awans będzie dziełem zwycięstw w challengerze w Villenie, 28-latek zameldował się tutaj już w ćwierćfinale. Na obiekcie treningowym Carlosa Alcaraza, ba - na korcie jego imienia - stoczył niezwykły mecz z Czechem Jiřím Veselým, niegdyś 35. rakietą świata. Stoczyli epicki bój, w dwóch pierwszych setach nie było przełamań, w trzecim przewagę breaka miał najpierw Majchrzak, później jego rywal. To jednak nasz zawodnik wygrał 7:6, 6:7, 7:5. W meczu, w którym było 35 asów. 141. - to miejsce, które Kamil Majchrzak zajmuje obecnie w rankingu ATP live, po awansie co ćwierćfinału challengera ATP 100 w Villenie koło Alicante. Dwa poprzednie challengery, w Saint Tropez i Orleanie, przyniosły mieszane uczucia. W pierwszym 28-latek awansował do półfinału, w drugim - przegrał mecz już w pierwszej rundzie. W Hiszpanii pierwszą przeszkodę pokonał, drugą zaś był doświadczony Czech Jiří Veselý . Teraz znajduje się pod koniec czwartej setce rankingu, dwa lata temu, przed kilkumiesięczną przerwą, był jeszcze w czołowej setce. A w lutym 2022 roku doszedł do finału dużego turnieju w Dubaju, pokonując w ćwierćfinale Novaka Djokovicia , nie pierwszy raz w karierze. Po wyleczeniu urazu ścięgna podkolanowego nie wrócił już jednak do dawnej dyspozycji. Choć ostatnie wyniki i tak zwiastują pewien postęp. Z Czechem Majchrzak grał dotąd trzykrotnie, dwa razy lepszy był rywal. Teraz zmierzyli się na centralnym korcie w Villenie koło Alicante - sam obiekt należy do Juana Carlosa Ferrero , byłego lidera rankingu ATP, singlowego mistrza Roland Garros, a obecnie - trenera Carlosa Alcaraza . To Ferrero ściągnął go właśnie do Villeny sześć lat temu, nastolatek poczynił ogromny postęp, dziś już dorobkiem przewyższył swojego trenera. Też był liderem rankingu, ma w dorobku cztery wielkoszlemowe tytuły. I jego imieniem nazwany jest główny kort, na którym Polak walczył o ćwierćfinał. Jego mecz z Veselým był absolutnie niezwykły. W pierwszych jedenastu gemach strony returnujące zdobyły zaledwie osiem punktów, o żadnych break pointach nie było mowy. A gdy na horyzoncie pojawił się tie-break, Majchrzak w końcu dostał szansę. Nie zdołał jej wykorzystać, Czech obronił się serwisem, ale w decydującej rozgrywce 7-2 wygrał jednak nasz tenisista. Druga partia była o tyle inna, że obaj dostali swoje szanse na przełamanie - najpierw Veselý w szóstym gemie, a później Majchrzak aż dwie w dziewiątym. Ale skończyło się tak samo, znów tie-breakiem, w którym Czechowi dwa razy pomogła siatka. I on triumfował 7-5, wyrównał stan meczu. A to był dopiero początek emocji. O ile bowiem do tej pory serwis był atutem jednego i drugiego, do tego momentu zaliczyli w sumie 27 asów, to teraz wszystko się zmieniło. Najpierw rywala przełamał Majchrzak, odskoczył na 2:0. Trzy kolejne gemy wygrał jednak Veselý, teraz to on miał przewagę breaka. I szybko ją stracił. Wszystko wskazywało, że trzeci raz zadecyduje tie-break, obaj czuli już spore zmęczenie. I przy prowadzeniu 6:5, ale serwisie rywala, Majchrzak zagrał ofensywnie, świetnie returnował. Wygrał ten niezwykły mecz po 159 minutach. O półfinał zagra w piątek z rozstawionym tu z jedynką Chorwatem Duje Ajdukoviciem . Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.