Home/sports/Popis gracza Interu. Wystapili trzej Polacy

Popis gracza Interu. Wystapili trzej Polacy

Nie byo problemu z wybraniem najlepszego pikarza meczu Interu Mediolan z Torino FC. Marcus Thuram strzeli hat-tricka i zapewni Nerazzurrim zwyciestwo 32. Na boisku pokazali sie Piotr Zielinski Sebastian Walukiewicz oraz Karol Linetty.

October 05, 2024 | sports

Nie było problemu z wybraniem najlepszego piłkarza meczu Interu Mediolan z Torino FC. Marcus Thuram strzelił hat-tricka i zapewnił Nerazzurrim zwycięstwo 3:2. Na boisku pokazali się Piotr Zieliński, Sebastian Walukiewicz oraz Karol Linetty. 7. kolejka ligi włoskiej Inter Mediolan vs. Torino FC. Oglądaj na żywo 5.10 o 20:45 w Eleven Sports 2 w Pilocie WP (link sponsorowany) W tym artykule dowiesz się o: Na zakończenie sobotniego grania w lidze włoskiej zmierzyli się Inter Mediolan i Torino FC . Kluby sąsiadowały w tabeli i miały po 11 punktów przed pierwszym gwizdkiem. W ich bilansie były trzy zwycięstwa, dwa remisy i porażka. Na wygranego w bezpośrednim pojedynku czekała pozycja wicelidera za plecami tylko SSC Napoli . Trener Torino postawił na dwóch Polaków. W obronie wyszedł Sebastian Walukiewicz , a w drugiej linii Karol Linetty . Dla obu Polaków był to powrót do jedenastki po nieobecności w poprzednim, przegranym 2:3 meczu z Lazio . Tylko jeden Polak został na ławce rezerwowych. Był nim Piotr Zieliński , który rozpoczyna tylko mecze Interu w Lidze Mistrzów . Polak grał od początku przeciwko Manchesterowi City i Crvenej Zvezdzie Belgrad , ale w Serie A pozostaje mu drugoplanowa rola. ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?! Już w 21. minucie Torino skomplikowało sobie mecz. Konkretnie zrobił to Guillermo Maripan , który zobaczył czerwoną kartkę za brutalny faul na Marcusie Thuramie . Matteo Marcenaro zmienił napomnienie na wykluczenie po zobaczeniu powtórek. Gorąco oburzał się trener Simone Inzaghi i doprosił się usunięcia Chilijczyka z boiska. Jedenastu Nerazzurrich strzeliło gola dziesięciu rywalom niedługo po czerwonej kartce. W 25. minucie Marcus Thuram zdobył prowadzenie 1:0. Przeskoczył dwóch przeciwników i główkował po dośrodkowaniu Alessandro Bastoniego . Vanja Milinković-Savić nawet nie pozorował interwencji i odprowadził piłkę wzrokiem. Wszystko układało się po myśli Interu. Do przewagi dołożył gola na 2:0 w 35. minucie. Ponownie cieszył się Marcus Thuram i nawet po asyście tego samego zawodnika Alessandro Bastoniego. Francuz radził sobie swobodnie w powietrzu z Saulem Coco oraz Adamem Masiną . Torino nie dało się jeszcze pogrzebać i odpowiedziało golem na 1:2 w 36. minucie. Duvan Zapata i Gvidas Gineitis powalczyli na połowie przeciwnika, dzięki czemu zabrali piłkę nieostrożnym Nerazzurrim. Litwin posłał podanie w uliczkę między obrońców Interu, a Kolumbijczyk pokonał Yanna Sommera strzałem z bliska pod poprzeczkę. Odzyskanie dwubramkowego prowadzenia zajęło zawodnikom Interu trochę czasu, ale zrobili to. W 60. minucie Marcus Thuram świętował zdobycie pierwszego hat-tricka w barwach klubu z Mediolanu. Wykonał on dobitkę strzału Lautaro Martineza , który został beznadziejnie odbity przez Vanję Milinkovicia-Savicia. W 68. minucie Francuz zszedł z boiska i został pożegnany gorącą owacją z trybun, a w 77. minucie wszedł Piotr Zieliński za Hakana Calhanoglu. Na boisku byli trzej Polacy i zobaczyli oni stamtąd gola na 2:3 dla Torino. Nikola Vlasić strzelił z rzutu karnego do bramki, a piłka przedarła się po palcach Yanna Sommera. Jedenastka została przyznana gościom po kolejnej niezdarności Interu i faulu Hakana Calhanoglu na Adamie Masinie. Po przerwie reprezentacyjnej Inter spotka się w meczu pucharowiczów z AS Romą . Do konfrontacji dojdzie na Stadio Olimpico . Torino FC ponownie powalczy na wyjeździe, tym razem z Cagliari Calcio . Inter Mediolan - Torino FC 3:2 (2:1) 1:0 - Marcus Thuram 25' 2:0 - Marcus Thuram 35' 2:1 - Duvan Zapata 36' 3:1 - Marcus Thuram 60' 3:2 - Nikola Vlasić (k.) 87' Składy: Inter: Yann Sommer - Yann Aurel Bisseck (46' Benjamin Pavard), Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni (82' Stefan de Vrij) - Matteo Darmian (69' Denzel Dumfries), Davide Frattesi, Hakan Calhanoglu, Henrich Mchitarjan (77' Piotr Zieliński), Federico Dimarco - Lautaro Martinez, Marcus Thuram (68' Mehdi Taremi) Torino: Vanja Milinković-Savić - Sebastian Walukiewicz, Saul Coco, Guillermo Maripan - Valentino Lazaro (62' Ivan Ilić), Karol Linetty, Samuele Ricci (83' Nikola Vlasić), Gvidas Gineitis (62' Mergim Vojvoda), Marcus Pedersen - Che Adams (32' Adam Masina), Duvan Zapata (84' Yann Karamoh) Żółte kartki: Bisseck (Inter) oraz Linetty, Walukiewicz (Torino) Czerwona kartka: Guillermo Maripan (Torino) /21' - za faul/ Sędzia: Matteo Marcenaro Tabela Serie A : Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

SOURCE : sportowefakty