Home/sports/Dwa gole Roberta Lewandowskiego Koncert Barcelony w Lidze Mistrzow

Dwa gole Roberta Lewandowskiego Koncert Barcelony w Lidze Mistrzow

Robert Lewandowski zdoby dwie bramki dla Barcelony w meczu drugiej kolejki pikarskiej Ligi Mistrzow z Young Boys Berno. W obecnym sezonie elitarnych rozgrywek ma na koncie wasnie dwa trafienia a acznie 96 w karierze. Duma Katalonii wygraa 50.

October 01, 2024 | sports

36-letni napastnik najpierw trafił do siatki w ósmej minucie, wówczas na 1:0. Kolejne gole dla gospodarzy strzelili Raphinha (34.) oraz Inigo Martinez (37.), a na początku drugiej połowy - w 51. minucie - Lewandowski podwyższył na 4:0 uderzeniem głową z bliska. ZOBACZ TAKŻE: Są debiutanci! Oto powołania reprezentacji Polski na mecze z Portugalią i Chorwacją Ostatecznie Barcelona wygrała 5:0. W 75. minucie Pau Victor zastąpił Roberta Lewandowskiego. Na ostatnie minuty na murawie zameldował się inny z polskich piłkarzy, Łukasz Łakomy, na co dzień grający w Young Boys. Spotkanie Ligi Mistrzów z perspektywy trybun obserwował Wojciech Szczęsny , który lada chwila zostanie nowym bramkarzem ekipy ze stolicy Katalonii. W klasyfikacji wszech czasów Ligi Mistrzów Lewandowski ustępuje tylko Portugalczykowi Cristiano Ronaldo - 140 goli oraz Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu - 129. Obaj w tym sezonie dorobku nie poprawią, bo kariery kontynuują poza Europą. FC Barcelona - Young Boys Berno 5:0 (3:0) Bramki: Robert Lewandowski 8, 51; Raphinha 34; Inigo Martinez 37, Mohamed Camara 81 (sam.)

SOURCE : polsatsport