Home/sports/Barcelona jest "skazana" na mistrzostwo Hiszpanii. Oto dowod

Barcelona jest "skazana" na mistrzostwo Hiszpanii. Oto dowod

FC Barcelona rozpoczea rozgrywki La Liga w tym sezonie w bardzo dobrym stylu. Po dziewieciu kolejkach jest liderem i ma na koncie 24 punkty. Jak wynika z historii dwie druzyny ktore wczesniej punktoway na takim poziomie na koniec zostaway mistrzami Hiszpanii. Oznacza to wiec iz juz poznalismy najlepszy zespo w sezonie 202425

October 07, 2024 | sports

FC Barcelona rozpoczęła rozgrywki La Liga w tym sezonie w bardzo dobrym stylu. Po dziewięciu kolejkach jest liderem i ma na koncie 24 punkty. Jak wynika z historii dwie drużyny, które wcześniej punktowały na takim poziomie, na koniec zostawały mistrzami Hiszpanii. Oznacza to więc, iż już poznaliśmy najlepszy zespół w sezonie 2024/25? Przed obecnymi rozgrywkami doszło do zmiany na ławce trenerskiej "Dumy Katalonii". Xaviego , a więc legendę klubu, zastąpił Hansi Flick . Niemiecki szkoleniowiec największe sukcesy odniósł z Bayernem Monachium , gdzie jego podopiecznym był Robert Lewandowski , a potem prowadził nawet reprezentację swojego kraju. Z Barceloną na razie idzie mu wszystko prawie perfekcyjnie. Co prawda w lidze drużyna potknęła się w wyjazdowym starciu z Osauną Pampeluna, ale potem natychmiast wróciła na zwycięski kurs, pokonując Deportivo Alaves 3-0. W tym ostatnim pojedynku świetnie spisał się 36-letni Polak , który zanotował hat-tricka . Dostaję dużo dobrych podań, dzięki czemu łatwiej mi strzelać gole ~ mówił po meczu "Lewy" na antenie stacji DAZN. "Zagraliśmy dobrze od pierwszej minuty, chcieliśmy atakować i zdobywać bramki. Kiedy w pierwszej połowie strzelasz trzy gole, to po przerwie możesz grać z pełną kontrolą" - dodał. Swojego podopiecznego chwalił też oczywiście Flick. " To dla mnie najlepszy zawodnik na wprost bramki. To niesamowite strzelić tyle goli w takim okresie. Jestem z niego naprawdę zadowolony, widać, że jest w 100 procentach przygotowany, na ten moment idealny" - mówił Niemiec. "Jestem szczęśliwy z powodu 'Lewego', ale inni koledzy z zespołu dobrze go wspierają" - przyznał szkoleniowiec Barcelony. Okazuje się, że w historii La Liga jeszcze tylko dwie inne drużyny po dziewięciu kolejkach miały 24 "oczka". Było to Atletico Madryt w sezonie 2013/14 i Real Madryt w poprzednim. Obie zostały potem mistrzami Hiszpanii . Czy to oznacza, że już poznaliśmy zespół, który zdobędzie tytuł w bieżących rozgrywkach? Po przerwie na mecze reprezentacji "Duma Katalonii" w La Liga najpierw zagra z Sevilla FC (niedziela 20 października), a potem z "Królewskimi" (sobota 26 października). Szczególnie ta druga potyczka może mieć ważne znaczenie, przede wszystkich psychologiczne , na dalszą część sezonu. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.