Home/sports/06 w meczu faworytki pozniej zwrot i demolka na korcie. Rywalka rozbita

06 w meczu faworytki pozniej zwrot i demolka na korcie. Rywalka rozbita

Jedna z najwyzej rozstawionych zawodniczek w turnieju rangi WTA 125 w Hongkongu jest Warwara Graczewa ktora po raz ostatni zaprezentowaa sie na korcie w Tajlandii kiedy to z powodu problemow zdrowotnych wycofaa sie po pierwszym wygranym meczu. Reprezentantka Francji najwyrazniej wrocia jednak juz do penej dyspozycji poniewaz wygraa starcie z Yexin Ma. Nie obyo sie bez komplikacji.

October 01, 2024 | sports

Jedną z najwyżej rozstawionych zawodniczek w turnieju rangi WTA 125 w Hongkongu jest Warwara Graczewa, która po raz ostatni zaprezentowała się na korcie w Tajlandii, kiedy to z powodu problemów zdrowotnych wycofała się po pierwszym, wygranym meczu. Reprezentantka Francji najwyraźniej wróciła jednak już do pełnej dyspozycji, ponieważ wygrała starcie z Yexin Ma. Nie obyło się bez komplikacji. Warwara Graczewa , która urodziła się w Moskwie, ale od czerwca 2023 roku oficjalnie reprezentuje Francję, w ostatnich miesiącach występowała na kortach ze zmiennym szczęściem. Nieźle zaprezentowała się na Roland Garros, gdzie dotarła do czwartej rundy , notując tym samym najlepszy wielkoszlemowy występ w karierze, a w sierpniu próbkę umiejętności zaprezentowała w Cincinnati. Tam w drugiej rundzie trafiła na Igę Świątek. Polka w pierwszym secie rozbiła rywalkę 6:0, ale Graczewa szybko wróciła do gry. W drugiej partii postawiła się liderce światowego rankingu , wygrywając po tie-breaku i chociaż w trzecim secie była już bezradna wobec rozkręcającej się Świątek, to i tak pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Urodzona w Moskwie tenisistka również w US Open szybko trafiła na jedną z faworytek, bo już w pierwszej rundzie zagrała z Coco Gauff. I została rozbita 2:6, 0:6. Po zmaganiach w Nowym Jorku przeniosła się do Tajlandii, gdzie w turnieju rangi WTA 250 na inaugurację pewnie poradziła sobie z Taylah Preston. Tuż przed meczem 1/8 finału postanowiła jednak wycofać się z rywalizacji z powodu problemów zdrowotnych. Porażka z Linette, a teraz takie wieści z Pekinu. Paolini zagra w ćwierćfinale Graczewa najwyraźniej wróciła już jednak na odpowiednie tory, a swoich sił postanowiła spróbować w Hongkongu, gdzie w poniedziałek ruszyła impreza rangi WTA 125. Reprezentantka Francji, która zajmuje obecnie 62. miejsce w światowym rankingu , przystąpiła do zmagań rozstawiona z "trójką". I była zdecydowaną faworytką starcia z Ma Yexin (224. miejsce w rankingu), która dość nieoczekiwanie postawiła twarde warunki rywalce. Graczewa w pierwszym secie, który trwał zaledwie 24 minuty, nie wygrała nawet jednego gema . Rywalka całkowicie ją zdominowała, budując przewagę dzięki serwisowi (zanotowała cztery asy), dobrze grała też returnem. Reprezentantka Francji szybko jednak odzyskała rezon i w kolejnych partiach wręcz "zdemolowała" rywalkę. Drugiego seta wygrała 6:1 , a w ostatniej osłonie meczu 6:2 i przypieczętowała awans do kolejnej rundy. A w tej zmierzy się z Haily Baptiste, która w pierwszym meczu wyeliminowała Sarę Sorribes Tormo. Szalony drugi set w meczu Fręch. Jest sensacyjna ćwierćfinalistka turnieju w Pekinie Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.