business
Zetki zmeczone ekranami. Chca do pracy fizycznej
Przedstawiciele pokolenia Z czyli popularne Zetki wykazuja zaskakujace zmeczenie ekranami. Do tego stopnia ze interesujace wydaje sie im praca fizyczna ktora mogaby stanowic realna opcje zawodowa. Pod warunkiem ze zostana spenione okreslone warunki zwiazane z wynagrodzeniem organizacja pracy oraz mozliwoscia rozwoju zawodowego.
. Żadna inna generacja wcześniej nie miała takiej łatwości w posługiwaniu się urządzeniami elektronicznymi. Jak się jednak okazuje, naturalność w poruszaniu się w świecie cyfrowym przenosi się na sferę zawodową. – to styl życia, balans między pracą a pasją, a także chęć nieustannego rozwoju. Zetki zmęczone ekranami. Chcą do pracy fizycznej Podejście do pracy fizycznej wśród "Zetek" nie jest jednoznaczne. Z jednej strony we wspomnianym badaniu 24 proc. ankietowanych postrzega pracę fizyczną raczej negatywnie, a 14 proc. nie ma na ten temat precyzowanego zdania. Z drugiej natomiast aż 53 proc. badanych uznała, że praca fizyczna może być atrakcyjna (42,89 proc. odpowiedzi "raczej tak" oraz 10,44 proc. "zdecydowanie tak"). Jak czytamy w opracowaniu badania SW Research, (50 proc. odpowiedzi, przy czym ankietowani mogli wskazać więcej niż jedną odpowiedź), możliwość szybkiego wejścia na rynek pracy (48 proc.) oraz stabilne zatrudnienie, na które jest rynkowy popyt (44 proc.). Te czynniki szczególnie przyciągają osoby młode, nieposiadające wykształcenia wyższego i dla których praca fizyczna stanowi naturalną ścieżkę zawodową. Dla równowagi zapytano także, z jakich powodów traci na atrakcyjności w oczach tej generacji Z. Trzy główne wskazania to kolejno: obciążenie fizyczne (55 proc. — przy czym ankietowani mieli wskazać trzy najważniejsze), zbyt małe wynagrodzenie (50 proc.), a także niski prestiż społeczny (proc.). Co wybrzmiewa ze wspomnianego badania, . Zetki, które większość czasu spędzają online, są coraz bardziej zmęczone ekranami i natłokiem informacji. Praca fizyczna staje się dla nich okazją do cyfrowego detoksu.
PREV NEWSZetkami trzeba zarzadzac inaczej. Oto wyzwania z ktorymi mierza sie firmy
NEXT NEWSPolacy pewni siebie w pracy bardziej niz reszta globu. Potwierdzaja to badania
Klarna poprawia wyniki przed IPO
Klarna Group zanotowaa po dziewieciu miesiacach niewielka strate ktora w tym samym okresie ubiegego roku siegaa niemal 18 mld SEK informuje Bloomberg.
KPRM po serii audytow rzad planuje zmienic program wieloletni CPK
Do konca roku rzad planuje przyjac nowelizacje uchway ws. programu inwestycyjnego zwiazanego z Centralnym Portem Komunikacyjnym CPK - wynika ze strony kancelarii premiera. Zmianie maja ulec ramy finansowe oraz czasowe projektu. Dodano ze to wynik audytow w spoce CPK.
Lotnisko w Modlinie spadek liczby pasazerow spowodowany negocjacjami z przewoznikami
Spadek liczby pasazerow na lotnisku w Modlinie spowodowany jest trwajacymi negocjacjami z przewoznikami - przekaza PAP zarzad portu. Lotnisko podao w poniedziaek ze w pazdzierniku obsuzono ponad 2565 tys. pasazerow wobec ponad 3255 tys. podroznych rok temu.
Rzad planuje zmiany w zasadach i finansowaniu likwidacji kopaln
Dopaty na redukcje wydobycia nie beda mogy byc wydawane na biezace dziaanie kopaln ich likwidacja bedzie prowadzona przez wascicieli a nie przez SRK - to niektore zmiany ktore rzad planuje w ustawie o funkcjonowaniu gornictwa wegla kamiennego.
Inwestor Wojtek Szef Cognora nie kupuje za drobne
Przemysaw Sztuczkowski to inwestor ktory nie kupuje za drobne. Na sesji 19 listopada kupi 484 tys. akcji Cognora niemal 60 proc. wolumenu tego dnia. Wyda 24 mln z. Dzien pozniej doozy 156 mln i kupi 2658 tys. akcji a 21 listopada zapaci 254 tys. za 408 tys. akcji. Dzieki temu kurs od doka odbi o 35 proc.
Prezes UniCredit mniejsze prawdopodobienstwo oferty przejecia Commerzbanku
Akcje Commerzbanku tanieja o prawie 6 proc. najmocniej wsrod niemieckich blue chipow z DAX po tym Andrea Orcel prezes UniCredit powiedzia ze prawdopodobienstwo zozenia oferty przejecia niemieckiego banku jest obecnie mniejsze niz wczesniej szacowano informuje Bloomberg.