Home/sports/Znak czasow. Novak Djokovic i Rafael Nadal wyeliminowani z turnieju

Znak czasow. Novak Djokovic i Rafael Nadal wyeliminowani z turnieju

Hiszpanski tenisista Carlos Alcaraz bedzie rywalem Wocha Jannika Sinnera w finale rozgrywanego w Rijadzie pokazowego turnieju Six Kings Slam. 21-latek w pofinale wygra 63 63 ze swoim rodakiem doswiadczonym Rafaelem Nadalem ktory z koncem sezonu konczy kariere.

October 18, 2024 | sports

Alcaraz już na początku pierwszego seta przełamał Nadala. 38-latek w całym meczu nie wyszedł na prowadzenie i popełnił cztery podwójne błędy serwisowe. Pojedynek trwał godzinę i 18 minut. ZOBACZ TAKŻE: Z nimi współpracował nowy trener Igi Świątek. Co za nazwiska! Natomiast w pierwszym półfinale Sinner w trzech setach pokonał Serba Novaka Djokovica. Zatem w obu przypadkach młodość triumfowała nad doświadczeniem. Finał imprezy zaplanowano na sobotę. Organizatorzy przygotowali rekordową pulę nagród, w tym sześć milionów dolarów (ok. 23,8 mln zł) dla triumfatora rozgrywek. Wyniki półfinałów: Jannik Sinner - Novak Djokovic 6:2, 6:7 (0-7), 6:4 Carlos Alcaraz - Rafael Nadal 6:3, 6:3

SOURCE : polsatsport