Home/sports/Zapomniany kadrowicz wysa sygna do Probierza. Wielkie przeamanie

Zapomniany kadrowicz wysa sygna do Probierza. Wielkie przeamanie

Po ponad miesiacu posuchy jest drugi gol w sezonie Dawida Kownackiego Wypozyczony do Fortuny Dusseldorfu polski napastnik trafi do siatki w starciu z Jahn Regensburg ktore jego zespo efektownie wygra 30 i umocni sie na pozycji lidera 2. Bundesligi. Nasz napastnik odbudowuje sie w Fortunie po fatalnym roku w Werderze Brema.

By Bartosz Królikowski | October 19, 2024 | sports

W sezonie 2023/24 Dawid Kownacki chciał pokazać klasę na boiskach Bundesligi w barwach Werderu Brema, który zasilił latem 2023 roku. Podstawy do wiary w sukces miał, jako że za nim był kapitalny sezon w barwach Fortuny Dusseldorf na zapleczu niemieckiej ekstraklasy. Lata temu nie podbił Serie A jako piłkarz Sampdorii Genua, więc miał okazję sprawdzić się w innej lidze z Top 5. Kownacki nie dał rady w Top 5 Niestety poszło mu jeszcze gorzej niż we Włoszech. W Werderze przez rok uzbierał ledwie 382 minuty w Bundeslidze, w trakcie których nie zrobił nic. Nie strzelił gola, nie zaliczył asysty. Widoki na kolejne rozgrywki były co najmniej tak samo marne jak na poprzednie, więc Polak zrobił krok w tył i wrócił tam, gdzie było mu po prostu najlepiej, czyli do Duesseldorfu. Fortuna w dramatycznych okolicznościach przegrała z Bochum baraże o grę w Bundeslidze (wygrali na wyjeździe 3:0, by przegrać u siebie 0:3, a potem jeszcze rzuty karne 5:6). Kownacki potrzebował odbudowy w 2. Bundeslidze, a Fortuna kogoś, kto może sprawić, że tym razem awans nie ucieknie im w ostatnim momencie. I faktycznie Polak jest podstawowym napastnikiem zespołu, który po ośmiu kolejkach był liderem . Choć akurat nasz napastnik strzelił w nich tylko jednego gola, a Fortunę brutalnie wykoleił przed przerwą na kadrę HSV Hamburg (0:3). Fortuna znów wygrywa, a Kownacki ponownie strzela. To jego miejsce na ziemi? Po niej jednak ujrzeliśmy dwa powroty. Fortuny do wygrywania, a Kownackiego do strzelania goli. Zespół z Dusseldorfu był murowanym faworytem sobotniego (19 października) wyjazdowego starcia z ostatnim w tabeli Jahn Regensburg i wywiązał się z roli w pełni. Pewny triumf 3:0, a bramkę numer dwa strzelił właśnie Polak. W 81. minucie dostał w polu karnym podanie od Myrona van Brederode, podbił przy przyjęciu piłkę klatką piersiową, a po chwili "zgasił" ją ładnym, mocnym strzałem z kilku metrów. Bramkarz nie mógł nic zrobić. Wcześniej dla Fortuny trafił Tim Oberdorf (44. minuta), a w 89. minucie na 3:0 z rzutu karnego podwyższył Vincent Vermeij. Jahn Regensburg kończyło mecz w dziewiątkę. Fortuna ma 20 pkt po dziewięciu meczach i co najmniej do niedzieli 20 października (gdy wicelider Magdeburg zmierzy się o 13:30 z HSV), cztery "oczka" przewagi nad drugim zespołem. Kownacki z kolei trafił do siatki po raz drugi w sezonie, a dodatkowo ma jedną asystę. Okazja na więcej w sobotę 26 października, gdy o 20:30 Fortuna zagra u siebie z Kaiserslautern. Dodajmy, że Kownacki po raz ostatni w zagrał w czerwcu 2021 roku w zremisowanym 1:1 towarzyskim z Rosją. Potem pojechał na , ale nie zagrał ani minuty.