Home/sports/Dramat rywalki Swiatek w turnieju WTA. "Kibice absolutnie sobie nie zyczyli"

Dramat rywalki Swiatek w turnieju WTA. "Kibice absolutnie sobie nie zyczyli"

Nie maja szczescia fani tenisa ktorzy ogladaja turniej WTA 500 na kortach twardych w chinskim miescie Ningbo. Oba pofinay tej imprezy zakonczyy sie niestety w sposob ktorego kibice absolutnie sobie nie zyczyli.

By Paweł Matys | October 19, 2024 | sports

Pierwszy półfinał turnieju WTA 500 w Ningbo: Paula Badosa (Hiszpania, 14. WTA) - Daria Kasatkina (Rosja, 11. WTA) zakończył się w fatalny sposób dla kibiców, którzy liczyli na wielkie widowisko. Po zaledwie 47 minutach gry Paula Badosa Kolejny krecz w Ningbo W drugim półfinale Czeszka Karolina Muchova (29. WTA), tegoroczna finalistka turnieju w Pekinie i półfinalistka US Open zmierzyła się z wielką nadzieją rosyjskiego tenisa - 17-letnią Mirrą Andriejewą (19. WTA). Początek meczu był jednostronny. Rosjanka objęła prowadzenie 4:0 i wygrała aż 16 z 20 akcji! Czeszka nawiązała walkę, ale tylko przez chwilę, bo wygrała dwa gemy z rzędu. Odpowiedź Rosjanki była natychmiastowa i wygrała pierwszego seta 6:2. Na początek drugiej partii Rosjanka zwyciężyła swoje podanie do zera. Wtedy Muchova serwowała i przegrała pierwszy punkt. Po chwili zdecydowała się poddać mecz z powodu kontuzji biodra. Andriejewa, by zagrać w finale, musiała zagrać cztery mecze. W dwóch ostatnich jednak rywalka kreczowała w drugim secie. Tak też było w ćwierćfinale, gdy mistrzyni tegorocznego Wimbledonu - Czeszka Barbora Krejcikova (13. WTA) poddała spotkanie w momencie, gdy przegrywała 6:7, 2:3. - Pierwszy raz w karierze mam taką sytuację, by w dwóch meczach z rzędu moja rywalka kreczowała. Mam nadzieję, że uraz Muchovej nie będzie poważny. Życzę jej szybkiego powrotu do zdrowia - powiedziała po półfinale Andriejewa. Problemy zdrowotne czołowych tenisistek świata i zbyt duża liczba meczów to spory problem w światowym tourze. Zwracała na to uwagę też liderka światowego rankingu - Iga Świątek. - To nie nasza decyzja, ale moim zdaniem mamy zbyt wiele turniejów w sezonie. To sprawia, że tenis staje się dla nas mniej przyjemny - W finale Andriejewa zmierzy się ze swoją rodaczką i przyjaciółką - Darią Kasatkiną.