Home/sports/Sensacyjny mistrz Polski w skokach 19-latek odlecia naszym gwiazdom

Sensacyjny mistrz Polski w skokach 19-latek odlecia naszym gwiazdom

Mao kto sie tego spodziewa. Sensacyjne rozstrzygniecie na letnich mistrzostwach Polski w skokach narciarskich. Weterani - Piotr Zya i Dawid Kubacki zostali pokonani. Na najwyzszym stopniu podium stana rewelacyjny 19-latek. Klemens Joniak to najmodszy mistrz od 1998 i wygranej Krystiana Dugopolskiego.

By Filip Macuda | October 18, 2024 | sports

W Zakopanem odbyły się letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Już kwalifikacje zwiastowały spore emocje. Pierwsze miejsce ex aequo zajęło aż trzech zawodników. To Maciej Kot, Paweł Wąsek i . Każdy z nich ma za sobą doświadczenie w Pucharze Świata i wiele lat startów. Mało kto mógł przypuszczać, że żaden z nich nie wygra piątkowych zawodów. Sensacja na skoczni. 19-latek pokonał mistrzów Przed rokiem najlepszą trójkę stworzyli Dawid Kubacki, i Kamil Stoch. Tym razem zawody potoczyły się niespodziewanie. Już po pierwszej prowadzenie objął 19-letni skoczek Poroniec Poronin - Klemens Joniak. Skoczył 104,5 metra i o 2,5 punktu wyprzedzał Pawła Wąska, który osiągnął odległość o dwa metry krótszą. Trzecią lokatę, dzięki próbie na odległość 102 metrów, zajmował Kot. Tuż poza podium plasował się Kubacki, któremu do osiągnięcia 100 metrów brakło 1,5 metra. Joniak, mimo braku doświadczenia, w drugiej serii wytrzymał wojnę nerwów. Skoczył 102 metry i dzięki temu wyprzedził Wąska i Kubackiego, który awansował na trzecie miejsce kosztem Kota. Warto podkreślić, że młodzian został mistrzem Polski całkowicie zasłużenie. Wygrał ze znaczącą przewagą 8,5 punktu. Nad trzecim Kubackim miał aż 19 oczek przewagi! Klemens Joniak przeszedł do historii, bowiem został najmłodszym mistrzem letnich mistrzostw od 1998 roku. Wówczas po tytuł sięgnął Krystian Długopolski.

SOURCE : sport_pl