Home/sports/Sensacja w meczu Jagiellonii. I to na sam koniec. Zbigniew Boniek natychmiast reaguje

Czwartkowy mecz FC Kopenhaga - Jagiellonia Biaystok w rozgrywkach Ligi Konferencji zakonczy sie niespodziewanym zwyciestwem mistrza Polski 21. Ekipa z Biaegostoku zapewnia sobie trzy punkty rzutem na tasme strzelajac decydujacego gola w siodmej minucie doliczonego czasu gry. Na triumf Jagielloni zareagowa tuz po meczu byy prezes Polskiego Zwiazku Piki Noznej Zbigniew Boniek zamieszczajac wpis w mediach spoecznosciowych.

October 03, 2024 | sports

Czwartkowy mecz FC Kopenhaga - Jagiellonia Białystok w rozgrywkach Ligi Konferencji zakończył się niespodziewanym zwycięstwem mistrza Polski 2:1. Ekipa z Białegostoku zapewniła sobie trzy punkty rzutem na taśmę, strzelając decydującego gola w siódmej minucie doliczonego czasu gry. Na triumf Jagielloni zareagował tuż po meczu były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, zamieszczając wpis w mediach społecznościowych. Czwartkowy wieczór z europejskim futbolem rozpoczął się kapitalnie dla fanów polskiej piłki - bo od zwycięstwa Legii 1:0 nad Realem Betis w Warszawie w pierwszym meczu fazy ligowej Ligi Konferencji. Później przyszedł czas na Jagiellonię, którą także czekało trudne zadanie - wyjazdowa potyczka z FC Kopenhaga. Pierwsza połowa meczu na Parken rozpoczęła się po myśli gospodarzy, którzy prowadzili już od 12. minuty. Piłkę do bramki ekipy z Podlasia wpakował wówczas grecki defensor Pantelis Hatzidiakos. Jagiellonia odpowiedziała jednak po zmianie stron - i to w jaki sposób! W 51. minucie cudownego gola na 1:1 strzelił Afimico Pululu , popisując się genialną wizją i jeszcze lepszą techniką. Kopenhaga nie chciała pozwolić sobie na stratę punktów. To też w końcówce raz za razem atakowała bramkę Jagiellonii, prezentując swoim fanom szeroki repertuar niecelnych strzałów. Aż w końcu nadeszła siódma minuta doliczonego czasu gry, gdy ekipa z Białegostoku przeprowadziła jeden zabójczy kontratak, który skutecznie sfinalizował Darko Czurlinow. I tak zrealizował się niespodziewany scenariusz na duńskiej ziemi. Zaskoczenia takim obrotem spraw nie krył po meczu były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniew Boniek. Co za numer w Kopenhadze. Wielka niespodzianka. Brawo ~ napisał w mediach społecznościowych Co ciekawe, Jagiellonia i Legia spotkają się ze sobą w najbliższej kolejce Ekstraklasy. Mecz rozpocznie się z niedzielę 6 października o godzinie 20:15 na stadionie w Białymstoku. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.