Home/sports/Koszmar Sabalenki powroci. To znow sie wydarzyo. A szo jej tak dobrze

Koszmar Sabalenki powroci. To znow sie wydarzyo. A szo jej tak dobrze

Aryna Sabalenka za burta turnieju WTA w Pekinie Biaorusinka niespodziewanie przegraa z Karolina Muchova w cwiercfinale zmagan 67 62 46. Dla niektorych nie jest to jednak zaskoczenie poniewaz Czeszka juz trzeci raz z rzedu okazaa sie lepsza od wiceliderki rankingu swiatowego.

October 04, 2024 | sports

Obie tenisistki rywalizowały ze sobą dotychczas trzykrotnie. O ile pierwsze starcie pięć lat temu wygrała Sabalenka, tak dwa kolejne - w zeszłym roku padły łupem Czeszki. Muchova w tym sezonie wróciła po kontuzji i w powrocie do lepszej formy pomagała jej m.in. Iga Świątek. ZOBACZ TAKŻE: Świątek nadała sensacyjny komunikat. To koniec, rozstała się z trenerem Reprezentantka naszych południowych sąsiadów potrafiła już dotrzeć do półfinału US Open. Teraz może cieszyć się z półfinału WTA w Pekinie, dodatkowo kosztem Białorusinki! Sabalenka miała doskonałą szansę, aby pod nieobecność Świątek wygrać turniej w stolicy Chin i znacząco zbliżyć się do Polki w rankingu WTA. Tymczasem Białorusinka już po pierwszym secie, przegranym po tie-breaku, wiedziała, że nie będzie mieć łatwo w starciu z Muchovą. W drugim secie reprezentantka naszych południowych sąsiadów zdobyła tylko dwa gemy, co mogło zwiastować, że Sabalenka wróciła na swoje tory. Nic bardziej mylnego! Trzeci set to spory rollercoaster i przełamywanie się nawzajem. Lepsza okazała się jednak Czeszka, która potrafiła wygrać ósmego i dziesiątego gema przy serwisie rywalki i cały mecz 2:1. Muchova, która w rankingu WTA jest dopiero na 49. miejscu udowodniła, że ma patent na Sabalenkę. Aryna Sabalenka - Karolina Muchova 6:7 (5:7), 6:2, 4:6

SOURCE : polsatsport