Home/sports/Posza w slady ojca Corka polskiego medalisty olimpijskiego osiaga pierwsze sukcesy

Martyna Doega to jedna z najlepiej zapowiadajacych sztangistek modego pokolenia w Polsce. 19-latka ma juz na swoim koncie medale imprez zarowno krajowych jak i miedzynarodowych. Zawodniczka pochodzi ze sportowej rodziny. Jej rodzice uprawiali podnoszenie ciezarow a ojciec Marcin Doega ma na swoim koncie m.in. medal igrzysk olimpijskich.

September 24, 2024 | sports

Reprezentantka WLKS Siedlce Nowe Iganie zdobywała tytuły mistrzyni Polski oraz mistrzyni Europy juniorek do lat 17. Do tego dołożyła brązowe medale mistrzostw świata, po które sięgała najpierw w kategorii do lat 17, a następnie do 20. O Dołędze zrobiło się głośno przy okazji trwających mistrzostw świata juniorów w podnoszeniu ciężarów. Impreza odbywa się w hiszpańskim Leon. ZOBACZ TAKŻE: Niesamowite osiągnięcie Polki. Wygrała nietypowe zawody W kategorii do 71 kg Polka uplasowała się na dziewiątym miejscu. Uwagę kibiców przykuła jedna z jej prób, przy której poważny błąd popełnili organizatorzy. Ciężary na sztandze nie zostały wystarczająco dobrze dokręcone. W trakcie podrzutu talerze rozsunęły się, przez co 19-latka nie mogła wypracować sobie stabilnej pozycji. Skończyło się to upadkiem pod sztangą. "Walczyłam do końca" - takim komentarzem opatrzyła nagranie Dołęga. Post udostępniony przez Martyna Dołęga (@martynadolega) 19-latka podnoszenie ciężarów ma we krwi. Jej rodzicami są Marta Wawak i Marcin Dołęga. Mama zawodniczki dwukrotnie zdobywała mistrzostwo Polski, a także była reprezentantką kraju na mistrzostwach Europy. W 2000 roku zajęła na nich czwarte miejsce w kategorii 63 kg. Z kolei ojciec Marcin to jeden z najbardziej utytułowanych polskich sztangistów w XXI wieku. Trzy razy sięgał po mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Do tego dołożył jedno mistrzostwo Europy. W swoim dorobku ma również brązowy medal igrzysk olimpijskich. W 2008 roku w Pekinie zajął czwarte miejsce w dwuboju, lecz osiem lat później za doping zdyskwalifikowano Dmitrija Łapikowa z Rosji. To sprawiło, że Dołęga został przesunięty na trzecią lokatę. Medal odebrał w 2017 roku z rąk Ireny Szewińskiej. Martyna Dołęga - utalentowana polska sztangistka Zobacz galerię

SOURCE : polsatsport