Home/sports/Piszczek i spoka upokorzeni. Kibice BVB maja juz dosc "Wstydzcie sie"

Piszczek i spoka upokorzeni. Kibice BVB maja juz dosc "Wstydzcie sie"

We wtorek kibice Borussii Dortmund przebyli droge z nieba do pieka gdy ich druzyna prowadzia 20 na Santiago Bernabeu z Realem Madryt ale ostatecznie przegraa 25. Podobne demony przezyli w sobotnie popoudnie. BVB ponownie szybko wyszo na prowadzenie ale mimo to przegraa z Augsburgiem 12. Zespo w ktorym ukasz Piszczek jest asystentem przegra trzy z ostatnich czterech meczow.

By Filip Modrzejewski | October 26, 2024 | sports

Mimo że w zeszłym sezonie Dortmund dotarła do finału Ligi Mistrzów, to latem w klubie i tak zaszły spore zmiany. Nowym szkoleniowcem został Nuri Sahin, a jednym z asystentów nominował Łukasza Piszczka. Początek sezonu był dość obiecujący, ale od kilku tygodni BVB spadło w rollercoaster wynikowy. Potrafiło wygrać 7:1 z Celtikiem, ale także przegrać 1:5 z VfB Stuttgart czy 1:2 z Unionem Berlin. Kolejna katastrofa Borussii. Kibice mają już dość: "Wstydź się!" W tym tygodniu Borussia we wtorek udała się na Santiago Bernabeu. Wizyta w Madrycie rozpoczęła się wspaniale - od prowadzenia 2:0 do przerwy, ale po zmianie stron Real udowonił swoją klasę i przeprowadził remontadę na 5:2. Zespół z Dortmundu musiał się błyskawicznie pozbierać, albowiem w sobotnie popołudnie udali się na wyjazd do Augsburga. Mecz rozpoczął się kapitalnie dla gości, bo w czwartej minucie po kapitalnej akcji zespołowej do siatki trafił Donyell Malen. Jednak bohaterem - i to dosłownym - tego spotkania został Alexis Claude-Maurice. Napastnik gospodarzy najpierw wykazał się precyzyjnym strzałem z dystansu w 25. minucie, a po przerwie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Uderzenie z 50. minuty, mimo że oddane bliżej bramki, było jeszcze większe urody, albowiem kapitalnie podkręcił piłkę, która wpadła do siatki tuż przy słupku. Wynik 2:1 dla Augsburga utrzymał się do samego końca, co oznacza, że Borussia zanotowała trzecią porażkę w czwartym ostatnim meczu. To komplikuje też ich sytuacje w tabeli. Po ośmiu kolejkach mają na swoim koncie 13 punktów - siedem mniej od liderującego RB Lipsk. Cztery punkty więcej ma Bayern, lecz on na spotkanie w tej kolejce jeszcze czeka. W mediach czuć coraz większe wzbudzenie względem szkoleniowca BVB Nuriego Sahina. "Nuri Sahin może kiedyś być dobrym trenerem. Jest w tym zespole ponad swoje siły. Czas wyciągnąć wtyczkę, zanim sezon stanie się zupełnie nie do uratowania" - napisał na portalu X dziennikarz Lars Pollmann. "Sahin WYJDŹ!! To naprawdę niewiarygodne, jak znowu wprowadza Cana... to takie obrzydliwe i oczywiście, że robi takie zamieszanie przy pierwszej akcji... to nie do zniesienia" - podkreślił jeden z . Kibice w mediach społecznościowych i na forach są niesamowicie zirytowani i domagają się już "głowy" trenera: Media bliskie Borussii Dortmund są załamani obecnym stanem rzeczy, a w dodatku podkreślają, że "kolejna porażka jest nieuchronna" - cyt. Der Westen. Powodem jest spora liczba kontuzji, zwłaszcza w obronie. W meczu z Augsburgiem urazu doznał Waldemar Anton.