Home/sports/Piotr Zielinski zadebiutowa w derbach Mediolanu. Ale nie bedzie ich dobrze wspomina

Inter przegra z Milanem 12 tracac bramke w ostatnich minutach derbowego spotkania. Piotr Zielinski wsta z awki rezerwowych w 74. minucie ale nie wykreowa zadnej okazji bramkowej.

By Tomasz Wacławek | September 22, 2024 | sports

Polski pomocnik kilka dni temu po raz pierwszy znalazł się w podstawowym składzie Interu Mediolan. W dodatku zanotował bardzo udany występ przeciw Manchesterowi City w Lidze Mistrzów. Włoskie media zachwycały się jego grą, chwalił go trener, więc można było mieć nadzieję, że Zieliński na dłużej zagości w wyjściowej jedenastce. Tak się jednak nie stało i w niedzielny wieczór wrócił na ławkę rezerwowych. Przez ponad 70 minut oglądał swoje pierwsze derby Mediolanu z pozycji widza. Po boisku biegał za to Henrich Mchitarjan. Derby Mediolanu. Piotr Zieliński przeszedł do historii Nieco ponad kwadrans przed końcem Zieliński dostał jednak sygnał do wejścia, zmienił Nicolo Barellę i został pierwszym Polakiem, który zagrał w derbach Mediolanu w barwach Interu (wcześniej w Milanie tego zaszczytu dostąpił Krzysztof Piątek). Ale nie zdążył pokazać wiele. Czytaj więcej Łukasz Skorupski obronił rzut karny, a Bologna w swoim pierwszym w historii występie w Lidze Mistrzów zremisowała bezbramkowo z Szachtarem Donieck. Inter remisował wówczas 1:1. Na szybką bramkę Christiana Pulisicia, zdobytą po indywidualnym rajdzie, odpowiedział Federico Dimarco. Zanosiło się na podział punktów, ale tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Milan wykonywał rzut wolny. Tijjani Reijnders dośrodkował, a Matteo Gabbia trafił na 2:1. Zwycięstwo w derbach zawsze ma smak wyjątkowy. To niedzielne jeszcze bardziej, bo Milan przegrał sześć poprzednich meczów z Interem. Teraz w końcu wyszedł z cienia sąsiada. Serie A. Gol Kacpra Urbańskiego Milan awansował na siódme miejsce i zrównał się punktami z Interem. Nowym nieoczekiwanym liderem Serie A zostało Torino, a na podium są także Napoli oraz Udinese prowadzone przez byłego trenera Pogoni Szczecin i Legii Warszawa Kostę Runjaicia. Czytaj więcej W Juventusie spędził siedem lat, rozegrał 252 spotkania, wywalczył osiem trofeów. Za to co zrobił Wojciech Szczęsny został uroczyście uhonorowany przed meczem z Napoli. Pierwszego gola w lidze włoskiej strzelił Kacper Urbański, a Bologna pokonała 2:1 Monzę.