Home/sports/Ogromna kara UEFA sie nie patyczkowaa. Wszystko za skandaliczne zachowanie

Ogromna kara UEFA sie nie patyczkowaa. Wszystko za skandaliczne zachowanie

Pikarska federacja Kosowa FFK zostaa ukarana przez UEFA grzywna w wysokosci 61 000 euro za skandaliczne zachowanie kibicow podczas meczu Ligi Narodow. 6 wrzesnia na stadionie Fadil Vokrri w Prisztinie Rumunia wygraa 3-0.

October 02, 2024 | sports

Piłkarska federacja Kosowa (FFK) została ukarana przez UEFA grzywną w wysokości 61 000 euro za skandaliczne zachowanie kibiców podczas meczu Ligi Narodów. 6 września na stadionie Fadil Vokrri w Prisztinie Rumunia wygrała 3-0. Spotkanie było przerywane kilka razy, gdyż kibice zapalali i rzucali race, wchodzili na boisko i gwizdali podczas hymnu narodowego Rumunii, który został odtworzony przed rozpoczęciem meczu. FFK otrzymała również ostrzeżenie za naruszenie obowiązków dotyczących działań medialnych. Do incydentów doszło również, gdy Rumunia mierzyła się z Kosowem w eliminacjach Euro 2024. UEFA ukarała wtedy Rumuńską Federację Piłkarską (FRF) za proserbskie przyśpiewki kibiców. Mecz w Bukareszcie został przerwany na 50 minut, po tym jak kibice gospodarzy skandowali "Serbia, Serbia" i trzymali transparent z napisem "Kosowo jest serbskie". Kosowo ogłosiło niepodległość i secesję od Serbii w 2008 roku. Nowe państwo zostało uznane przez ponad 100 krajów, jednak nie przez Rumunię. INTERIA.PL/PAP Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.

SOURCE : interiasport