Home/sports/Novak Djokovic wroci z dalekiej podrozy. Wywalczy awans w Szanghaju

Novak Djokovic wroci z dalekiej podrozy. Wywalczy awans w Szanghaju

Serbski tenisista Novak Djokovic pokona Czecha Jakuba Mensika 67 4-7 61 64 w cwiercfinale turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Szanghaju. Nole w pofinale zmierzy sie z Amerykaninem Taylorem Fritzem.

October 11, 2024 | sports

Pierwszego seta po tie-breaku niespodziewanie wygrał czeski tenisista, sklasyfikowany na 65. miejscu w rankingu ATP. W drugiej partii warunki dyktował Djokovic, który dwukrotnie przełamał Czecha. Serb wygrał też decydującego trzeciego seta. Mensik grał ryzykownie. Zaliczył 17 asów i popełnił sześć podwójnych błędów serwisowych. Pojedynek trwał dwie godziny i 21 minut. ZOBACZ TAKŻE: Koniec marzeń Polki! Była wiceliderka rankingu pokazała klasę W półfinałach lider światowego rankingu Jannik Sinner z Włoch zagra z Czechem Tomasem Machacem, a rywalem Djokovica będzie Fritz. Mecze tej rundy zostaną rozegrane w sobotę, a finał w niedzielę. Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo... Rok temu w Szanghaju triumfował Hubert Hurkacz. Najlepszy Polski tenisista wycofał się z turnieju, gdyż nie jest zadowolony ze swojej dyspozycji po operacji i rehabilitacji. "Nie chcę tylko uczestniczyć w turniejach, ale grać o zwycięstwa w finałach" - uzasadnił swoją decyzję. Transmisje meczów turnieju ATP w Szanghaju na sportowych antenach Polsatu.

SOURCE : polsatsport