Home/sports/Reprezentacja Polski sie nie zatrzymuje. Znow gromi rywali. "Biao-Czerwoni" z awansem

Reprezentacja Polski do lat 17 pokonaa Gruzje 3-0 w meczu eliminacji mistrzostw Europy w sowenskim miescie Ptuj. Dwie pierwsze bramki zdoby drugi najmodszy w druzynie trenera Dariusza Gesiora 15-letni Bartosz Szywaa ze Slaska Wrocaw trzecia doozy rezerwowy Mikoaj Czerniatowicz. Po wygranej z rowiesnikami z Kaukazu modzi Polacy sa juz pewni gry w kolejnej fazie eliminacji ktora wyoni uczestnikow turnieju finaowego. Mistrzostwa Europy do lat 17 odbeda sie w przyszym roku w Albanii.

October 12, 2024 | sports

Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała Gruzję 3-0 w meczu eliminacji mistrzostw Europy w słoweńskim mieście Ptuj. Dwie pierwsze bramki zdobył drugi najmłodszy w drużynie trenera Dariusza Gęsiora, 15-letni Bartosz Szywała ze Śląska Wrocław, trzecią dołożył rezerwowy Mikołaj Czerniatowicz. Po wygranej z rówieśnikami z Kaukazu, młodzi Polacy są już pewni gry w kolejnej fazie eliminacji, która wyłoni uczestników turnieju finałowego. Mistrzostwa Europy do lat 17 odbędą się w przyszłym roku w Albanii. Do meczu z rówieśnikami z Gruzji, reprezentanci Polski do lat 17 przystępowali w wyśmienitych humorach. W pierwszym spotkaniu turnieju w Słowenii zawodnicy trenera Dariusza Gęsiora rozbili Armenię aż 8-0 . Dziś nie było aż takiego pogromu - w drugim meczu eliminacji Polacy wygrali z Gruzją "zaledwie" 3-0, ale ta wygrana ma swoją wymowę i wartość - zapewnia Biało-Czerwonym grę w kolejnej fazie eliminacji . Finały mistrzostw Europy U-17 odbędą się w przyszłym roku w Albanii. Było jasne, że z Gruzją tak łatwo jak z Armenią nie pójdzie, zwłaszcza że dzisiejszy rywal walczył o życie, tzn. o pozostanie w turnieju. System rozgrywek przewiduje awans dwóch najlepszych drużyn z każdej grupy eliminacyjnej do dalszych gier. W drugiej fazie kwalifikacji 28 najlepszych europejskich ekip do lat 17 utworzy siedem grup czterozespołowych. Ich zwycięzcy awansują do finałowego turnieju o prymat na kontynencie. W ciągu pierwszych sześciu minut meczu z Gruzją młodzi Polacy wykonywali aż pięć rzutów różnych. Potem gra się wyrównała i toczyła głównie w środku pola. Rywale trafili w słupek po rzucie wolnym, ale to nasi młodzieżowcy mieli optyczną przewagę, starali się rozgrywać piłkę, a rywala kontrować. Portugalski sędzia trzykrotnie w pierwszej części meczu sięgał do kieszeni, rozdał po jednej żółtej kartce każdej z drużyn - po stronie polskiej ostrzeżeniem został ukarany kapitan i numer 10 Sammy Dudek , urodzony w niemieckim Baden-Baden. Gdy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się wynikiem bezbramkowym, do siatki trafił urodzony w 2009 roku Bartosz Szywała ( Śląsk Wrocław ) , dobijając strzał Tymoteusza Gmura ( Lech Poznań ) z prawej strony boiska. Od Szywały w naszej drużynie młodszy jest tylko Patryk Prajsnar z Lecha. W przerwie spotkania rywale przeprowadzili po jednej zmianie - w drużynie polskiej zdobywcę klasycznego hat-tricka w meczu z Armenią Oliviera Siniawskiego z Pogoni Szczecin zastąpił Mikołaj Czerniatowicz z Escoli Varsovia . Gruzini z kolei samotnego napastnika Tengo Nebuiszwilego zastąpili obrońcą Szotiko Diakonidze, co wiązało się ze zmianą ustawienia. 12 minut po przerwie było już 2-0 - znów na listę strzelców znów wpisał się Bartosz Szywała, asystę zanotował Filip Karmelita . Za sześć minut było po meczu, gruzińscy obrońcy podali piłkę do rezerwowego Czerniatowicza, który wykończył akcję i było 3-0. Dzięki tej wygranej Polacy znaleźli się w kolejnej fazie eliminacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy do lat 17. Ostatni mecz w turnieju, Biało-Czerwoni rozegrają we wtorek w samo południe. Rywalem, na stadionie miejskim w Ptuju, będą słoweńscy gospodarze. Polska - Gruzja 3-0 (1-0) Bramki: Bartosz Szywała 45+2’, 57, Mikołaj Czerniatowicz 63' Polska : Zieliński - Lauryn, Falkiewicz, Cegliński - Karmelita (66' Rostek), Delikat (80' Skorb), Dudek (66' Mozie), Prajsnar, Szywała (86' Czapniewski) - Siniawski (46' Czerniatowicz), Gmur. Trener: Dariusz Gęsior. Gruzja : Asanidze - Katkow (69' Kirwalidze), Chutsiszwili, Szatriszwili, Charebaszwili - Kuprawa, Kobulidze (82' Kakaszwili), Bartiszwili (69' Geladze), Kobachidze, Jaburia (59' Jikia) - Nebuiszwili (46' Diakonidze). Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.