Home/sports/Niezwyky mecz Linette z Gauff. Totalna demolka w 31 minut. A potem zwrot

Niezwyky mecz Linette z Gauff. Totalna demolka w 31 minut. A potem zwrot

Magda Linette w turnieju WTA 1000 w Wuhan pokazaa ze nie straszne sa jej wyzej notowane tenisistki. Dzieki temu niespodziewanie awansowaa az do cwiercfinau w ktorym rywalizowaa z Coco Gauff. Pierwszy set trwa zaledwie 31 minut i by popisem jednej z zawodniczek. Znacznie bardziej wyrownana bya druga partia jednak nie na tyle aby konieczne byo rozgrywanie trzeciej. Wiadomo z kim w pofinale moze zagrac Magdalena Frech.

By Hubert Rybkowski | October 11, 2024 | sports

(45. WTA) po wyeliminowaniu kolejno Ludmiły Samsonowej (23. WTA), Łesii Curenko (96. WTA) oraz Darii Kasatkiny (11. WTA) znalazła się w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Wuhan. Na tym etapie jej przeciwniczką była Coco (4. WTA), triumfatorka niedawnego "tysięcznika" w Pekinie. Magda Linette zmieciona przez Coco Gauff w pierwszym secie Pierwszy set okazał się bardzo jednostronny. od razu została przełamana, choć w kolejnym gemie miała aż trzy szanse na momentalne odrobienie straty. Potem sytuacja się powtórzyła, 32-latka najpierw przegrała serwis, a następnie zmarnowała break point i przegrywała już 0:4. Potem nie była już w stanie zagrozić rozpędzonej Gauff, która wykorzystała drugą okazję na przełamanie. A przy własnym podaniu dokończyła dzieła zniszczenia i po wykorzystaniu pierwszej piłki setowej wygrała 6:0. Potrzebowała do tego tylko 31 minut. Magda Linette podniosła się w meczu z Coco Gauff. Niemal godzina walki Na początku drugiej partii polska tenisistka dwukrotnie broniła się przed stratą podania. W obu przypadkach skutecznie, a potem grała z faworyzowaną przeciwniczką jak równa z równą. Przynajmniej do siódmego gema, w którym ponownie została przełamana. Przy stanie 5:3 Linette serwowała po utrzymanie się w meczu. I jej sytuacja zrobiła się krytyczna, gdyż przegrywała 15-40. Udało jej się wyrównać, ale potem musiała bronić jeszcze jednej piłki meczowej. Ponownie wyszła z sytuacji obronną ręką, zmuszając Gauff do dalszego wysiłku. Polka była bardzo blisko, aby jeszcze bardziej nastraszyć Amerykankę. W kolejnym gemie prowadziła 40-30 i zaryzykowała, uderzając forhendem w kierunku rogu kortu. Nie trafiła, co okazało się bardzo kosztowne. Kolejne dwie akcje padły łupem przeciwniczki i po 84 minutach dobiegł końca. Ćwierćfinał turnieju WTA 1000 w Wuhah: Coco Gauff - Magda Linette 6:0, 6:4 O finał turnieju WTA 1000 w Wuhan Coco Gauff zagra z Aryną Sabalenką (2. WTA) lub (27. WTA). .