Home/sports/Niesamowity zwrot akcji w meczu Frech Polka naprawde to zrobia

Niesamowity zwrot akcji w meczu Frech Polka naprawde to zrobia

Magdalena Frech jest niewatpliwie bohaterka niedzielnego poranka w serwisach sportowych w Polsce. Nasza tenisistka w efektownym stylu awansowaa bowiem do czwartej rundy prestizowego turnieju WTA w Pekinie. odzianka uczynia to mimo ze pierwszego seta przegraa... 06

September 29, 2024 | sports

Przypomnijmy, że Fręch przystąpiła do zmagań w stolicy Chin po niedawnym triumfie w turnieju w Guadalajarze. To również sprawiło, że Polka awansowała na najwyższe w karierze - 31. miejsce w rankingu WTA. Ale jak widać, wcale nie zamierza na tym poprzestawać! W niedzielny bardzo wczesny poranek czasu polskiego Fręch zmierzyła się w 1/16 finału zmagań w Pekinie z Dianą Sznajder. Mecz fatalnie rozpoczął się dla naszej tenisistki, która przegrała premierową partię 0:6. Wydawało się, że natchniona Rosjanka pójdzie za ciosem w drugiej odsłonie. ZOBACZ TAKŻE: Lider rankingu ATP zostanie zawieszony? Grozi mu gigantyczna kara! Nic bardziej mylnego! 20-latka dwukrotnie przegrała gema przy własnym serwisie, co skutkowało wygraną Fręch 6:3. W trzecim - decydującym secie, o zwycięstwie zadecydowało jedno przełamanie. Długo żadna z zawodniczek nie potrafiła tego dokonać - aż do ostatniego gema, w którym Polka wygrała cztery kolejne akcje i popisowo zapewniła sobie zwycięstwo 6:4! Warto podkreślić, że był to drugi pojedynek obu tenisistek w odstępie niespełna dwóch miesięcy. Fręch zrewanżowała się młodszej rywalce za porażkę na tym samym etapie turnieju w Toronto. Zwycięstwo 26-latki jest o tyle cenniejsze, że Sznajder w rankingu WTA plasuje się na 16. pozycji. O ćwierćfinał w Pekinie, gdzie pula nagród wynosi prawie dziewięć milionów dolarów, łodzianka powalczy z lepszą w pojedynku między Shuai Zhang a Greetje Minnen. Magdalena Fręch - Diana Sznajder 0:6, 6:3, 6:4

SOURCE : polsatsport