Home/sports/Mateusz Bieniek w koncu sie doczeka. Przeomowy moment i od razu taki wynik

Mateusz Bieniek w koncu sie doczeka. Przeomowy moment i od razu taki wynik

Mateusz Bieniek znow na boisku. Wicemistrz olimpijski z Paryza po raz pierwszy w tym sezonie wystapi w meczu siatkarskiej PlusLigi. Powrot srodkowego pomog Aluron CMC Warcie Zawiercie w zdecydowanym zwyciestwie z Cuprum Stilonem Gorzow Wielkopolski. Zawiercianie przed wasna publicznoscia nie dali szans rywalom wygrywajac 30 i znow zblizyli sie do podium tabeli PlusLigi.

October 22, 2024 | sports

Mateusz Bieniek znów na boisku. Wicemistrz olimpijski z Paryża po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił w meczu siatkarskiej PlusLigi. Powrót środkowego pomógł Aluron CMC Warcie Zawiercie w zdecydowanym zwycięstwie z Cuprum Stilonem Gorzów Wielkopolski. Zawiercianie przed własną publicznością nie dali szans rywalom, wygrywając 3:0 i znów zbliżyli się do podium tabeli PlusLigi. Mateusz Bieniek zdobył z reprezentacją Polski srebrny medal igrzysk olimpijskich w Paryżu, ale w decydujących meczach obserwował kolegów tylko z trybun. Pod koniec ćwierćfinałowego starcia ze Słowenią doznał bowiem kontuzji stopy . Uraz okazał się na tyle poważny, że środkowy nie mógł grać jeszcze długo po inauguracji sezonu w PlusLidze . We wtorek w końcu trener Michał Winiarski mógł jednak z niego skorzystać. Reprezentant Polski zameldował się na boisku efektownym atakiem, a jego zespół szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę nad rywalami. Nie do zatrzymania w ataku był Karol Butryn , który w końcówce partii dodatkowo "wstrzelił się" w boisko zagrywką. Wspierał go Patryk Łaba , który zastępuje Bartosza Kwolka , wciąż nieobecnego na boisku po ostatnim urazie. Po drugiej stronie tylko dwa z ośmiu ataków skończył Chizoba Neves , goście popełniali sporo błędów w polu zagrywki. Aluron CMC Warta zdominowała gorzowian, wygrywając 25:18 . Przebudzenie Bartosza Bednorza nie wystarczyło. Asseco Resovia znów w odwrocie Drugą partię rozpoczął udany atak Mateusza Bieńka . Przewagę zawiercianie uzyskali już po chwili, po asie serwisowym Łaby. Po kilku minutach skopiował go Butryn i Warta prowadziła już 8:3. Gorzowianie nie zamierzali jednak składać broni. Zatrzymali blokiem Butryna, kontratak wykończył Chizoba, i gospodarze prowadzili tylko punktem. Sytuację Warty uspokoił as serwisowy Miguela Tavaresa . W dwóch pierwszych setach zagrywka przyniosła zawiercianom łącznie aż osiem punktów . Druga część seta była już dla gospodarzy spokojna . Portugalski rozgrywający nieco częściej szukał w ataku Bieńka, kolejne serwisy rozbijały linię przyjęcia rywali. Skończyło się wygraną Warty 25:16. Cuprum Stilon po dobrym początku sezonu dwa ostatnie spotkania przegrał, ale lepsi okazali się markowi rywale: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel . Mimo tych wyników gorzowianie przed 8. kolejką pozostawali w czołowej ósemce PlusLigi . W trzecim secie meczu w Zawierciu nie pozwolili już gospodarzom tak szybko zbudować sobie przewagi. Warta grała już bez Bieńka, który ustąpił miejsca Wiktorowi Rajsnerowi . Zawiercianie prowadzili jednym, dwoma punktami. W końcu jednak w ich grze coś się zacięło . Goście mieli coraz więcej skutecznych kontrataków i objęli prowadzenie 11:10. Ich grę prowadził już wtedy Przemysław Stępień , który pojawił się na rozegraniu Cuprum Stilonu. Po kilku minutach wyrównanej gry Warta znów jednak odskoczyła. Pomógł im blok, w którym brylował Rajsner. Trener gorzowian Andrzej Kowal jeszcze próbował przerywać grę, ale jego zawodnicy gospodarzy już nie dogonili. Zawiercianie zwyciężyli 25:21 - ostatni punkt zagrywką zdobył Butryn . I to właśnie on został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.

SOURCE : interiasport