Home/sports/Linette pokonaa Rosjanke w turnieju WTA w Wuhan

Linette pokonaa Rosjanke w turnieju WTA w Wuhan

Magda Linette pokonaa rozstawiona z numerem 11 Rosjanke Ludmie Samsonowa 62 62 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego WTA 1000 w chinskim Wuhan. Jej kolejna rywalka bedzie Brytyjka Katie Boulter lub Ukrainka esia Curenko.

October 08, 2024 | sports

Wtorkowy pojedynek tenisistka z Poznania rozpoczęła nie najlepiej - od przegranego własnego serwisu. Stratę odrobiła już w następnym gemie, później znów przełamała serwis Rosjanki i objęła prowadzenie 4:1. Pierwszą partię "zamknęła" przy serwisie Samsonowej - po 43 minutach gry. W drugim secie Polka pewnie serwowała, szybko przełamała podanie Rosjanki i również po 43 minutach wygrała seta i mecz. Zadanie ułatwiły jej pomyłki rywalki, m.in. sześć podwójnych błędów serwisowych. W poniedziałek Magdalena Fręch pokonała japońską kwalifikantkę Mai Hontamę 6:0, 6:4. W drugiej rundzie czeka ją jednak trudne zadanie - zmierzy się z Amerykanką Emmą Navarro (8. WTA, nr 6). Łodzianka w Wuhan wystąpi również w deblu. W parze z Bułgarką Wiktoriją Tomową na początek zagrają z Chinkami Yafan Wang i Yifan Xu. W Wuhan nie gra liderka światowego rankingu Iga Świątek, która koncentruje się obecnie na znalezieniu nowego trenera.

SOURCE : rmf24