Home/sports/Lewandowski strzela jak natchniony. Oto klasyfikacja strzelcow La Liga. Boss

Lewandowski strzela jak natchniony. Oto klasyfikacja strzelcow La Liga. Boss

Robert Lewandowski jest w tej chwili najskuteczniejszym strzelcem Europy biorac pod uwage piec najsilniejszych lig Starego Kontynentu. Po niedzielnym hat-tricku w wyjazdowym meczu z Deportivo Alaves ma juz na swoim koncie acznie 12 trafien w tym sezonie. Dziesieciokrotnie pokonywa bramkarzy w La Liga co umacnia go na czele klasyfikacji snajperow. Nad Kylianem Mbappe ktory mia byc gwiazda pierwszej wielkosci ma juz piec goli przewagi.

October 06, 2024 | sports

Robert Lewandowski jest w tej chwili najskuteczniejszym strzelcem Europy, biorąc pod uwagę pięć najsilniejszych lig Starego Kontynentu. Po niedzielnym hat-tricku w wyjazdowym meczu z Deportivo Alaves ma już na swoim koncie łącznie 12 trafień w tym sezonie. Dziesięciokrotnie pokonywał bramkarzy w La Liga, co umacnia go na czele klasyfikacji snajperów. Nad Kylianem Mbappe, który miał być gwiazdą pierwszej wielkości, ma już pięć goli przewagi. To był Robert Lewandowski z najlepszych czasów. Zafundował dobrze nam znany spektakl z cyklu One Man Show. W stolicy Kraju Basków, na obiekcie Deportivo Alaves , popisał się klasycznym hat-trickiem. Polak wszystkie bramki zdobył z gry. Wynik spotkania otworzył już w siódmej minucie spotkania. Na listę strzelców wpisywał się także w 22. i 32. minucie. Barcelona wygrała mecz 3:0 i umocniła się na pozycji lidera. Jak zauważa serwis OptaJoe, do tej pory tylko trzech zawodników "Blaugrany" skompletowało hat-tricka szybciej. Dokonali tego Samuel Eto'o (24 minuty, 2008 r.), Justo Tejada (28 minut, 1954 r.) i Lionel Messi (30 minut, 2011 r.). W niedzielne popołudnie Lewandowski zapracował na kolejny jubileusz w ekstraklasie Hiszpanii. Zaliczył trafienia numer 50, 51 i 52. Potrzebował do tego 78 występów. W klasyfikacji ligowych strzelców prowadzi z 10 golami na koncie. Kylian Mbappe , który miał olśnić wszystkich już w pierwszym sezonie po przeprowadzce z PSG, do tej pory pokonał bramkarzy rywali tylko pięć razy. Tymczasem "Lewy" łącznie w bieżącym cyklu zdobył już 12 bramek. Dwukrotnie kierował bowiem piłkę do siatki także w Lidze Mistrzów . Z tuzinem "skalpów" jest obecnie najskuteczniejszym egzekutorem Europy, biorąc pod uwagę ligi TOP 5. 1. Robert Lewandowski (FC Barcelona) - 10 goli (2 asysty) 2. Ayoze Perez (Villarreal CF) - 6 3. Raphinha (FC Barcelona) - 5 (4 asysty) 4. Kylian Mbappe (Real Madryt) - 5 (1 asysta) 5. Giovani Lo Celso (Betis Sewilla) - 5 6. Lamine Yamal (FC Barcelona) - 4 (5 asyst) 7. Vinicius Junior (Real Madryt) - 4 (4 asysty) 8. Iago Aspas (Celta Vigo) - 4 (2 asysty) 9. Ante Budimir (Osasuna Pampeluna) - 4 (1 asysta) 10. Borja Iglesias (Celta Vigo), Ohian Sancet (Athletic Bilbao) - 4 Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.

SOURCE : interiasport