Home/sports/Kuriozum na korcie co za symulka Rosjanina. Nawet sie nie kry WIDEO

Kuriozum na korcie co za symulka Rosjanina. Nawet sie nie kry WIDEO

To by mecz do jednej bramki. Carlos Alcaraz ogra w pofinale turnieju ATP w Pekinie Daniia Miedwiediewa. Hiszpan potrzebowa do tego zaledwie dwoch setow. Podczas jednej z wymian kibice byli swiadkami zabawnej sytuacji za ktora Rosjanin powinien dostac... Oscara.

October 01, 2024 | sports

Carlos Alcaraz ma patent na Daniiła Miedwiediewa. Hiszpan rywalizował z Rosjaninem już ośmiokrotnie w karierze. Sześć z tych pojedynków zakończyło się zwycięstwem tenisisty urodzonego w El Palmar. Nie inaczej było we wtorkowy poranek, kiedy obaj walczyli o finał turnieju ATP 1000 w Pekinie. ZOBACZ TAKŻE: Szok we Francji, złodzieje włamali się na korty Rolanda Garrosa. Wielkie straty Rozstawiony z "dwójką" Hiszpan potrzebował niespełna półtorej godziny, aby ograć w dwóch setach starszego o siedem lat rywala. Wynik 7:5, 6:3 doskonale obrazuje to, co działo się na korcie w stolicy Chin. Rosjanin próbował nawiązać równą walkę z Alcarazem, ale Hiszpan znakomitym returnem raz za razem zmuszał Miedwiediewa do głębokiej defensywy. W pierwszym secie obaj tenisiści doprowadzili aż do pięciu breakpointów. O zwycięstwie 21-latka zadecydowało przełamanie w 11. gemie. Po tej sytuacji Miedwiediew nie wrócił już do walki o seta i Hiszpan objął prowadzenie. Echem w internecie i wśród kibiców tenisa odbiła się sytuacja z drugiego gema w kolejnej odsłonie półfinału. Alcaraz prowadził 40:0 i pewnie zmierzał w kierunku zwycięstwa w gemie. Po returnie Miedwiediewa Hiszpan podbiegł do siatki i posłał w stronę rywala kończący forhend. Piłka trafiła Rosjanina w okolice krocza i 28-latek z grymasem bólu zgiął się w pół. Alcaraz chciał przeprosić rywala za niecelowe zagranie, a ten uśmiechnął się, sugerując, że jedynie symulował ból. Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo... Chwilę później Alcaraz zakończył spotkanie i awansował do finału turnieju w Pekinie. O tytuł Hiszpan zagra ze zwycięzcą meczu Jannik Sinner - Yunchaokete Bu.

SOURCE : polsatsport