Home/sports/Krychowiak zadebiutowa w nowym klubie. Tak podsumoway go media

Krychowiak zadebiutowa w nowym klubie. Tak podsumoway go media

Stao sie 28 wrzesnia Grzegorz Krychowiak podpisa kontrakt z Anorthosisem Famagusta a juz nieco ponad tydzien pozniej zadebiutowa w jego barwach. Polak otrzyma od trenera kilka minut ale zdazy pokazac sie z dobrej strony. Swiadczy o tym opinia jednego z portali. Zamiesci on tez wypowiedz naszego rodaka po spotkaniu. By z siebie zadowolony.

By Agnieszka Piskorz | October 05, 2024 | sports

Ostatnie tygodnie były kluczowe dla Grzegorza Krychowiaka. Szukał bowiem zatrudnienia po tym, jak na początku lipca zakończył przygodę z Abha Club. Nie planował jednak kończyć kariery i w końcu udało mu się znaleźć nowego pracodawcę. Został nim Anorthosis Famagusta, a więc 13-krotny mistrz Cypru i 11-krotny triumfator krajowego pucharu. "Witamy Grzegorz" - . I Polak miał już okazję zadebiutować. Grzegorz Krychowiak zadebiutował! Spędził pół godziny na murawie Doszło do tego w sobotnim spotkaniu z Nea Salamis. Polak nie pojawił się w wyjściowym składzie, ale dostał szansę od trenera w drugiej połowie. Konkretnie w 59. minucie. Wówczas zmienił Stefanosa Charalampousa. Na tablicy wyników było już 3:0 dla Anorthosisu. Wszystkie gole padły w pierwszej odsłonie rywalizacji, a konkretnie w 24., 37., i 38. minucie. Ostatecznie rywali stać było tylko na jedno trafienie w drugiej połowie. Polak był zadowolony ze swojego występu, jak i drużyny. - To bardzo ważne, że udało nam się zwyciężyć. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze w pierwszej połowie. Dostałem też kilka minut w drugiej partii, jestem bardzo zadowolony z tego, co widziałem na murawie. Jestem po prostu szczęśliwy. Ludzie oczekują ode mnie goli i walki w tej koszulce - mówił Krychowiak, cytowany przez goal.philenews.com. A jak jego występ oceniły media? Wydaje się, że Polak pokazał się z dobrej strony i zrobił wrażenie na tamtejszych dziennikarzach. "Jego debiut był godny uwagi" - pisała wspomniana redakcja. Inne media nie zdecydowały się wystawić opinii Polakowi, ale wszystkie cytowały jego wypowiedź, podkreślając, że jest jedną z gwiazd zespołu. Dzięki temu zwycięstwu Anorthosis Famagusta awansował na ósme miejsce w tabeli. Po sześciu kolejkach ma na koncie osiem punktów. To efekt dwóch zwycięstw, takiej samej liczby remisów, a także porażek. Kolejny mecz rozegra już po przerwie na spotkania reprezentacji, a więc 20 października. I niewykluczone, że znów zobaczymy w nim Krychowiaka. Kto wie, może już od pierwszych minut.