Home/sports/Fatalny poczatek Wisy Krakow ale co sie stao w drugiej poowie Przeszed walec

Fatalny poczatek Wisy Krakow ale co sie stao w drugiej poowie Przeszed walec

W 12. kolejce Betclic 1. Ligi Wisa Krakow mierzya sie na wyjezdzie z zespoem ktory znajduje sie na przedostatnim miejscu w tabeli i przed tym spotkaniem mia na koncie zaledwie jeden punkt. "Biaa Gwiazda" nie graa juz tak dobrze jak w poprzedniej rundzie gier kiedy to zdeklasowaa Odre Opole 50 a przynajmniej w pierwszej poowie. W drugiej natomiast byo juz o wiele lepiej i dzieki naprawde solidnej grze po zmianie stron krakowianie dodali do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

October 05, 2024 | sports

W 12. kolejce Betclic 1. Ligi Wisła Kraków mierzyła się na wyjeździe z zespołem, który znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli i przed tym spotkaniem miał na koncie zaledwie jeden punkt. "Biała Gwiazda" nie grała już tak dobrze, jak w poprzedniej rundzie gier, kiedy to zdeklasowała Odrę Opole 5:0, a przynajmniej w pierwszej połowie. W drugiej natomiast było już o wiele lepiej i dzięki naprawdę solidnej grze po zmianie stron krakowianie dodali do swojego dorobku kolejne trzy punkty. W pierwszej połowie tego spotkania padły dwie bramki, a pierwsza z nich została zdobyta już w 7. minucie meczu. Piłkarze Wisły Kraków z pewnością ucieszyli się, gdy właśnie wtedy rzut karny zmarnował Lukas Hrnciar . Goście nie wygrali jednak wyścigu do piłki - jako pierwszy do dobitki podbiegł Karol Podliński , który wbił piłkę do siatki. Wisła Kraków zaskakująco przegrywała już od 7. minuty, ale potrafiła odpowiedzieć jeszcze przed zmianą stron. W 26. minucie meczu Roman Mikulec wykorzystał podanie od Rodado i doprowadził do wyrównania. W tamtym momencie podopieczni Mariusza Jopa wrócili do rywalizacji o komplet punktów. Wydaje się, że w tym momencie Wisła Kraków walczy przede wszystkim o to, aby na koniec sezonu znaleźć się minimum w strefie barażowej. Już na tym etapie więc każdy punkt jest dla niej na wagę złota, ponieważ sezon, delikatnie mówiąc, nie rozpoczął się najlepiej. W drugiej połowie było więc o co walczyć. Podczas przerwy trener Jop musiał wyraźnie wpłynąć na swoich podopiecznych, ponieważ na drugą połowę Wisła Kraków wyszła całkowicie odmieniona. Pierwszy gol po zmianie stron padł już w 52. minucie - Roman Mikulec podwoił swój dorobek w tym spotkaniu i wyprowadził " Białą Gwiazdą " na prowadzenie. W pierwszych minutach drugiej odsłony Wisła Kraków przypominała prawdziwy walec, ponieważ bardzo szybko załatwiła sprawę. W 59. minucie Rodado zdobył bramkę na 3:1, która bardzo przybliżyła Wisłę do cennego zwycięstwa. Trener Pogoni Siedlce w 65. minucie zareagował trzema zmianami, ale było już za późno, aby odmienić losy spotkania. Ostatecznie gospodarze mieli problem z oddaniem jakiegokolwiek strzału na bramkę strzeżoną przez Patryka Letkiewicza. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wisły Kraków 3:1 . W następnej kolejce rywalem Wisły Kraków w stolicy Małopolski będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza . Pogoń Siedlce natomiast zmierzy się na wyjeździe z Arką Gdynia . Po tym meczu Wisła Kraków ma na koncie 12 punktów i plasuje się na 12. miejscu w tabeli Betclic 1. Ligi tuż za Polonią Warszawa. Warto jednak wspomnieć, że ze względu na udział w europejskich pucharach "Biala Gwiazda" rozegrała o dwa mecze mniej niż reszta stawki. Wisła Kraków znów poszkodowana. Skandal przed meczem, padły poważne oskarżenia Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.