Home/sports/Feio brutalnie podsumowa Legie po porazce

Feio brutalnie podsumowa Legie po porazce

- Nie ujmujac Gorgoniowi to powazny zespo nie moze tracic takiej bramki. Po raz kolejny. Kopot polega na tym ze nie jestesmy w stanie przeniesc poziomu i rzeczy z treningow na mecz - powiedzia Goncalo Feio trener Legii Warszawa po piatkowej porazce 01 z Pogonia Szczecin. Szkoleniowiec obruszy sie tez nieco po pytaniu od byego reprezentanta Polski.

By Paweł Matys | September 21, 2024 | sports

Portugalski szkoleniowiec Goncalo Feio w ostatnich tygodniach jest na ustach wielu ekspertów. O trenerze nie mówi się jednak z powodu dobrej gry jego drużyny - Legii Warszawa, która traci pięć punktów do prowadzącego Lecha Poznań (i ma jeden mecz rozegrany więcej). Głośno o Feio jest m.in. z powodu jego zachowań. Portugalczyk po meczu z Brondby IF . Potem i szokował niektórymi wypowiedziami - m.in. że była lepsza . Feio zgodził się z dziennikarzami. "Muszę z pokorą przyjąć waszą tezę" W piątkowy wieczór w drugim meczu z rzędu nie zdobyła gola i w drugim przegrała 0:1. Mimo kolejnej wpadki trener Goncalo Feio był przez większość konferencji prasowej był spokojny. - Teraz nie gramy już co trzy dni. Mamy czas, by trenować, przygotować się do meczu. Możecie powiedzieć – i trudno nie przyznać wam racji – że tego nie widać. Muszę z pokorą przyjąć waszą tezę - powiedział Feio, cytowany przez "Legia.net". Narzekał również na postawę swojego zespołu. - Problem jest wielowarstwowy... Wejście w mecz zajęło nam 30 minut – to zdecydowanie za długo. Trochę lepiej wyglądaliśmy na początku drugiej odsłony, instalowaliśmy się na połowie przeciwnika, ale tylko po stałych fragmentach stwarzaliśmy zagrożenie i to niewielkie. Potem straciliśmy bramkę – w moim odczuciu, w sytuacji bardzo prostej do rozwiązania. Nie ujmując Gorgoniowi, który trafił do siatki tuż po wejściu na boisko, to poważny zespół nie może tracić takiej bramki. Po raz kolejny. Kłopot polega na tym, że nie jesteśmy w stanie przenieść poziomu i rzeczy z treningów na mecze - dodał szkoleniowiec Legii. Feio obruszył się nieco, gdy usłyszał pytanie Tomasza Sokołowskiego, byłego reprezentanta Polski i piłkarza Legii Warszawa. - Jaki był pomysł na dzisiejsze spotkanie, by wygrać. Co zawodnicy ofensywni mieli grać - spytał Tomasz Sokołowski. - Półtorej godziny musiałbym mówić o tym - odpowiedział Feio. Sokołowski nie dawał za wygraną. - Domyślam się. Chociaż zalążek bym zobaczył. Oglądam 15 spotkanie Legii na żywo w ekstraklasie i Lidze Konferencji Europy. I chociaż jeden zalążek bym wymienił, automatyzm - mówił Sokołowski. W tym momencie przerwał mu Feio i powiedział: Nie widzisz żaden? Przekaże jutro na odprawie piłkarzom, że były wyróżniający się piłkarz i reprezentant Polski ogląda wszystkie mecze, bo jest naszym kibicem i nie widzi żadnej powtarzalności - odparł Feio. Legia Warszawa z 14 punktami jest na piątym miejscu w PKO BP . W następnej kolejce zespół Feio podejmie Górnika Zabrze (sobota, 28 września, godz. 20.15).