Home/sports/Emocjonujace mecze w Lidze Narodow Wpadke zanotowaa Anglia

Emocjonujace mecze w Lidze Narodow Wpadke zanotowaa Anglia

Pikarze reprezentacji Francji gadko wygrali z Izraelem 41 w dzisiejszym meczu najwyzszej dywizji Ligi Narodow.

October 10, 2024 | sports

Piłkarze reprezentacji Francji gładko wygrali z Izraelem 4:1 w dzisiejszym meczu najwyższej dywizji Ligi Narodów. W innym spotkaniu grupy A2 Włochy zremisowały z Belgią 2:2. Wpadkę zanotowała występująca w niższej dywizji Anglia, która u siebie przegrała z Grecją 1:2. Francja rywalizację w obecnej edycji LN zaczęła od porażki z Włochami u siebie 1:3, ale w kolejnych spotkaniach wicemistrzowie świata spisywali się bez zarzutu. Belgię pokonali 2:0, a Izrael 4:1. Bramki dla „Trójkolorowych” zdobyli Eduardo Camavinga, Christopher Nkunku, Matteo Guendouzi i Bradley Barcola. Dla Izraela trafił Omri Gandelman. Spotkanie odbyło się w Budapeszcie, bo z powodu napiętej sytuacji w regionie Izrael nie może rozgrywać meczów na własnym terenie. W tabeli Francja jest druga z punktem straty do Włoch. Po 24 minutach meczu w Rzymie gospodarze prowadzili z Belgią 2:0, a na listę strzelców wpisali się Andrea Cambiaso i Mateo Retegui. Sytuacja zmieniła się, gdy w 38. minucie czerwoną kartką ukarany został Lorenzo Pellegrini. Belgowie przewagę zawodnika pierwszy raz wykorzystali jeszcze przed przerwą, gdy po kombinacyjnie wykonanym rzucie wolnym gola strzelił Maxim De Cuyper. W 61. minucie wyrównał Leandro Trossard. Po wygranych z Irlandią 2:0 i Finlandią w takim samym stosunku, wydawało się, że Anglia jest na dobrej drodze, aby wrócić do najwyższej dywizji. W starciu z Grecją wicemistrzowie Europy zaprezentowali się jednak słabo. Vangelis Pavlidis prowadzenie gościom dał 49. minucie. W 87. wyrównał Jude Bellingham, ale ostatnie słowo należało do gości. W czwartej doliczonej przez sędziego minucie ponownie trafił Pavlidis. W drugim meczu grupy B2 Irlandia pokonała na wyjeździe Finlandię 2:1. W czwartek najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Norwegii został Erling Haaland. Napastnik Manchesteru City w swoim 36. występie w narodowych barwach, jakim był mecz u siebie ze Słowenią, zdobył 33. i 34. bramkę. Ostatecznie Norwegia wygrała 3:0, a z gola cieszył się też Alexander Sorloth. W tabeli grupy B3 Norwegia prowadzi z siedmioma punktami. Sześć ma Austria, która pokonała u siebie Kazachstan 4:0. W grupie C4 z siedmioma punktami prowadzi Macedonia Północna, która tym razem pokonała na wyjeździe Łotwę 3:0. Druga jest Armenia (4 pkt) po remisie z Wyspami Owczymi 2:2. Występująca w grupie A1 Polska w sobotę podejmie Portugalię. W drugim meczu tej grupy Chorwacja zmierzy się ze Szkocją. Po dwóch kolejkach biało-czerwoni zajmują trzecie miejsce z trzema punktami na koncie. Z sześcioma prowadzi Portugalia. Dywizje A, B i C składają się z 16 drużyn, tworzących cztery grupy czterozespołowe, zaś teoretycznie najsłabsza dywizja D - z sześciu zespołów przydzielonych do dwóch grup po trzy drużyny. Zwycięzcy i wicemistrzowie grup najwyższej dywizji wezmą udział w ćwierćfinałach (20-25 marca). Lepsi z tych dwumeczów zakwalifikują się do turnieju Final Four. Natomiast zespoły z ostatnich miejsc w grupach dywizji A spadną bezpośrednio do dywizji B, a drużyny z trzecich lokat w grupach dywizji A zagrają baraże z wicemistrzami grup dywizji B. tkwl/PAP

SOURCE : wpolityce_pl