Home/sports/Dwoch polskich siatkarzy ma kopot. Rywale bezlitosni niespodzianka w czoowce

Dwoch polskich siatkarzy ma kopot. Rywale bezlitosni niespodzianka w czoowce

PGE GiEK Skra Bechatow wrocia na zwycieska sciezke. Po porazce w Lublinie tym razem dziewieciokrotni mistrzowie Polski wygrali przed wasna publicznoscia. W Bechatowie Skra pokonaa 31 Slepsk Malow Suwaki. Goscie nie poradzili sobie w osabionym skadzie bez dwoch waznych przyjmujacych. Bohaterem spotkania zosta wybrany Serb Pavle Peric. Bechatowianie po czwartym zwyciestwie w tym sezonie umocnili sie w czoowce ligi.

October 06, 2024 | sports

PGE GiEK Skra Bełchatów wróciła na zwycięską ścieżkę. Po porażce w Lublinie tym razem dziewięciokrotni mistrzowie Polski wygrali przed własną publicznością. W Bełchatowie Skra pokonała 3:1 Ślepsk Malow Suwałki. Goście nie poradzili sobie w osłabionym składzie, bez dwóch ważnych przyjmujących. Bohaterem spotkania został wybrany Serb Pavle Perić. Bełchatowianie po czwartym zwycięstwie w tym sezonie umocnili się w czołówce ligi. Ślepsk Malow Suwałki przyjechał do Bełchatowa osłabiony . Trener Dominik Kwapisiewicz nie mógł skorzystać z dwóch przyjmujących: Pawła Halaby i Bartosza Firszta . Wobec tego do szóstki drużyny z północnej Polski wskoczył Antoni Kwasigroch . I siatkarze PGE GiEK Skry od początku celowali w niego zagrywkami - w pierwszym secie skierowali w jego stronę aż 11 piłek. To gospodarze przez większość pierwszego seta prowadzili. Przed końcówką siatkarze z Suwałk odrobili jednak straty. Wielka w tym zasługa Bartosza Filipiaka , który dał gościom prowadzenie kapitalnymi zagrywkami. Zresztą atakujący spełniał również swoje zadania w defensywie. I partię rozstrzygnęła gra na przewagi . A w niej kluczowy okazał się serwis Żigi Sterna , z którym nie poradził sobie Kwasigroch. Skra wygrała 28:26. Dwie perełki dla kadry Nikoli Grbicia. To do nich ma należeć przyszłość W drugim secie zdecydowaną przewagę mieli goście. Różnica między drużynami rosła, sięgnęła w pewnym momencie ośmiu punktów . Pomagała w tym zagrywka Ślepska - punkty zdobyli nią obaj środkowi drużyny. Szczególnie błyszczał w tym elemencie mistrz olimpijski Quentin Jouffroy . Bełchatowianie nie potrafili ustabilizować przyjęcia. Nie pomagały mocne przemowy trenera Gheorghe Cretu w czasie przerw ani zmiany, na jakie zdecydował się rumuński szkoleniowiec. Ślepsk wygrał 25:17. Kolejna partia to jednak zamiana ról. Tym razem szybko aż na pięć punktów odskoczyli bełchatowianie. Ponownie w polu zagrywki błysnął Stern, który w tym secie zdobył serwisem aż trzy punkty . Łącznie w trzeciej partii serwował 11 razy. Obie drużyny nie były natomiast w tym secie zbyt skuteczne w ataku, ale tym razem taki stan rzeczy działał na korzyść gospodarzy. Ślepsk nie był w stanie odrobić strat, a w ostatniej akcji jeszcze raz pokazał się Stern. Słoweniec zablokował atak Honorato, przyjmującego gości, a PGE GiEK Skra wygrała 25:19. A to właśnie punktowych bloków dotąd w tym meczu brakowało bełchatowianom. W czwartym secie rozgrywający Grzegorz Łomacz najwięcej piłek do ataku posyłał początkowo do Pavle Pericia . Serb w drugim secie na stałe zmienił swojego rodaka Mirana Kujundzicia . Sporo w ataku dawał też środkowy Łukasz Wiśniewski i Skra prowadziła trzema punktami. Goście zmniejszyli straty zagrywką, ale nie potrafili doprowadzić do remisu. Bełchatowianie coraz lepiej odczytywali intencje rozgrywającego Ślepska Matiasa Sancheza . Kiedy na blok Skry nadział się Kwasigroch, podopieczni Cretu prowadzili już 19:15. Kwapisiewicz jeszcze próbował powstrzymać gospodarzy, wykorzystując ostatnią przerwę. Doprowadzili nawet do remisu i gry na przewagi, ale bełchatowianie zakończyli sprawę w czterech setach. Ostatnią partię wygrali 26:24, wynik ustalił atak Amina Esmaeilnezhada . Nagrodę dla MVP spotkania otrzymał Perić . Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.