Home/sports/Dwie bramki Roberta Lewandowskiego w meczu z Sevilla

Dwie bramki Roberta Lewandowskiego w meczu z Sevilla

Katalonczycy zapewnili sobie triumf praktycznie juz do przerwy gdy prowadzili 30. Lewandowski trafi do siatki w 24. minucie z rzutu karnego otwierajac wynik a takze w 39. minucie gdy podwyzszy na 30 zmieni lekko lot piki po strzale Raphinhy.

October 20, 2024 | sports

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego, w wygranym aż 5:1 meczu z Sevillą w 10. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Został zmieniony w 66. minucie. Na ławce rezerwowych gospodarzy siedział bramkarz Wojciech Szczęsny. Katalończycy zapewnili sobie triumf praktycznie już do przerwy, gdy prowadzili 3:0. Lewandowski trafił do siatki w 24. minucie z rzutu karnego, otwierając wynik, a także w 39. minucie, gdy podwyższył na 3:0 (zmienił lekko lot piłki po strzale Raphinhy). Między jego golami trafienie zaliczył Pedri - w 28. minucie. W końcówce meczu, gdy nie było już na murawie polskiego napastnika, dwie bramki dla gospodarzy zdobył 21-letni Pablo Torre, a Sevilla odpowiedziała tylko (przy stanie 0:4) trafieniem Stanisa Idumbo w 87. minucie. Lewandowski z 12 golami zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców Primera Division. Natomiast Barcelona jest liderem tabeli z 27 punktami. Trzy traci do niej broniący tytułu Real Madryt, który dzień wcześniej pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 2:1. „ Dumę Katalonii” czekają w tygodniu dwa ważne spotkania: z Bayernem Monachium w 3. kolejce Ligi Mistrzów i El Clasico przeciwko Realowi na wyjeździe. tkwl/PAP

SOURCE : wpolityce_pl