Home/sports/Co za triumf Polski Dorosa kadra moze brac przykad. Brawo brawo

Co za triumf Polski Dorosa kadra moze brac przykad. Brawo brawo

Reprezentacja Polski do lat 17 awansowaa do kolejnej fazy eliminacji do modziezowych mistrzostw Europy w 2025. Po rozgromieniu az 80 Armenii zespo Dariusza Gesiora nie da tym razem wiekszych szans Gruzji wygrywajac 30. To gwarantuje im co najmniej drugie miejsce na turnieju eliminacyjnym w Sowenii a to z kolei oznacza gre o bezposredni awans na Euro wiosna przyszego roku.

By Bartosz Królikowski | October 12, 2024 | sports

Drużyna prowadzona przez Dariusza Gęsiora rozpoczęła eliminacje do Euro U-17 w wielkim stylu. Nasi juniorzy w środę 9 października nie dali najmniejszych szans Armenii, którą rozgromili aż 8:0. Triumf takich rozmiarów wymiernie zwiększył nasze szanse na awans do kolejnej fazy, niemniej do rozegrania i wygrania nadal były dwa mecze. Pierwszy z nich rozegrano dzisiaj (sobota 12 października), a naprzeciwko Polaków stanęła reprezentacja Gruzji. Dla zespołu z Zakaukazia było to kluczowe starcie w kontekście walki o awans. Po porażce z gospodarzami całego turnieju eliminacyjnego, czyli Słowenią (1:2), nie mieli już żadnego marginesu błędu. Musieli pokonać naszą reprezentację, by zachować jakiekolwiek szanse. Zwłaszcza że Słoweńcy pokonali 1:0 Armenię i mieli sześć punktów po dwóch meczach. Polacy nie chcieli jednak zostawiać kwestii awansu aż do meczu z gospodarzami i postanowili rozwiać wszelkie wątpliwości jeszcze z Gruzją. Do siatki udało się trafić tuż przed przerwą. Zrobił to konkretnie Bartosz Szywała (na co dzień Śląsk Wrocław) w drugiej minucie doliczonego czasu gry, który przytomnie dobił strzał Tymoteusza Gmura. To nie był jednak koniec strzelania w wykonaniu Szywały. Do siatki trafił także w 57. minucie, korzystając w podania od Filipa Karmelity. Gruzini mogli jeszcze wierzyć w nawiązanie walki, ale tylko do 63 minuty. Nasi rywale sami pozbawili się nadziei na jakikolwiek powrót do meczu, bo to właśnie fatalne podanie z ich strony trafiło pod nogi Mikołaja Czerniatowicza (Escola Varsovia), który skorzystał z prezentu. Do końca spotkania nasz zespół kontrolował przebieg wydarzeń i nie dał sobie zrobić żadnej krzywdy. Pewne zwycięstwo 3:0 i gwarancja awansu do tzw. "Ligi A", czyli decydującej fazy eliminacji Euro u17. O wygranie grupy zagrają we wtorek 15 października z gospodarzem turnieju, czyli Słowenią.

SOURCE : sport