Home/sports/Badosa przerwaa czarna serie i pomscia Swiatek. Czekaa ponad dwa lata

Badosa przerwaa czarna serie i pomscia Swiatek. Czekaa ponad dwa lata

Paula Badosa awansowaa do cwiercfinau turnieju WTA 1000 w Pekinie. Hiszpanka pokonaa 64 60 Jessike Pegule z ktora nigdy wczesniej nie wygraa. Przerwaa wiec swoja za serie a przy okazji... pomscia Ige Swiatek.

October 01, 2024 | sports

Turniej WTA 1000 w Pekinie powoli wchodzi w decydującą fazę. We wtorek rozpoczęły się mecze 1/8 finału. W pierwszym z nich Paula Badosa mierzyła się z Jessiką Pegulą. Hiszpanka i Amerykanka grały ze sobą dotychczas trzykrotnie. Za każdym razem lepsza okazywała się Pegula. ZOBACZ TAKŻE: Ćwierćfinał nie dla Polki! Chinka czarowała na korcie w Pekinie Badosa chciała więc przerwać tę niekorzystną dla siebie serię. W pierwszym, bardzo zaciętym, secie wygrała 6:4. Druga odsłona meczu była natomiast zupełnie inna. Hiszpanka dominowała na korcie i bez trudu zwyciężyła 6:0. 26-latka awansowała do ćwierćfinału, a przy okazji odniosła pierwsze od ponad dwóch lat zwycięstwo z Pegulą. Ponadto pomściła też Igę Świątek, która z wielkoszlemowego US Open odpadła właśnie po porażce z Amerykanką.

SOURCE : polsatsport