Home/sports/Aryna Sabalenka nie daa szans Polce. Czas na hit w pofinale

Aryna Sabalenka nie daa szans Polce. Czas na hit w pofinale

Aryna Sabalenka bez wiekszych problemow pokonaa Magdalene Frech w dwoch setach 62 62 w cwiercfinale tegorocznej edycji turnieju WTA w Wuhan. Kolejna przeciwniczka Biaorusinki bedzie Coco Gauff.

October 11, 2024 | sports

Początek meczu nie ułożył się po myśli Polki. Sabalenka bez większych problemów dwukrotnie przełamała przeciwniczkę, wygrywając cztery gemy z rzędu. Później pochodząca z Łodzi zawodniczka zaczęła stawiać się oponentce. Wypracowana wcześniej przewaga zapewniła Białorusince zwycięstwo w pierwszym secie 6:2. ZOBACZ TAKŻE: Koniec marzeń Polki! Była wiceliderka rankingu pokazała klasę Drugiej partii Fręch także nie zapamięta najlepiej. Na korcie ponownie swoją świetną formę zaprezentowała Sabalenka. Tenisistka z Mińska znowu na starcie wygrała dwa gemy serwisowe przeciwniczki. Co prawda Polce udało się przełamać rywalkę, jednak nie wpłynęło to zbytnio na obraz tego pojedynku. Białorusinka ostatecznie wygrała drugiego seta 6:2. Warto przypomnieć, że w piątek na kortach w Wuhan rywalizowała również inna polska tenisistka. Magda Linette, która też awansowała do ćwierćfinału chińskiej imprezy, stanęła naprzeciwko Coco Gauff. Amerykanka bez większych problemów pokonała poznaniankę w dwóch setach 6:0, 6:4. To właśnie dwie zawodniczki, które wyeliminowały z turnieju Polki, staną naprzeciwko siebie w półfinale imprezy na chińskich kortach. W finale zmagań znajdzie się zatem Sabalenka lub Gauff. Aryna Sabalenka - Magdalena Fręch 6:2, 6:2 Jak zmieniała się Aryna Sabalenka? Tak gwiazda tenisa wyglądała kiedyś (ZDJĘCIA) Zobacz galerię

SOURCE : polsatsport