Home/science/Badacz pokolenia Y mowi co odroznia osoby urodzone w latach 1980-1994 od innych pokolen. "Millenialsi zadowalaja sie mniejszymi ilosciami"

science

Badacz pokolenia Y mowi co odroznia osoby urodzone w latach 1980-1994 od innych pokolen. "Millenialsi zadowalaja sie mniejszymi ilosciami"

Wedug "The New York Times" millenialsi sa najlepiej wyksztaconym pokoleniem ale proporcjonalnie najmniej zarabiajacym. Badacz dr Ruediger Maas twierdzi ze wie dlaczego tak jest. Jego zdaniem milenialsi kwestionuja "wszystko" dorastali w czasach bezprecedensowego dobrobytu ktory umozliwi im poszukiwanie sensu zycia. Zarobki dla wielu osob urodzonych w latach 1980-1994 po prostu nie sa najwazniejsze.

September 18, 2024 | science

Zdaniem Maasa pokolenie Y cieszy się wieloma przywilejami, których nie miały wcześniejsze pokolenia. Na przykład urlop naukowy był nie do pomyślenia dla osób starszych, ale jest niemal obowiązkowy dla pokolenia Y. Bardziej niepewni niż jakiekolwiek pokolenie przed nimi Millenialsi według Maasa zadowalają się zatem mniejszymi ilościami. Rzadko postrzegają gorsze płace lub umowy na czas określony jako problem. Najważniejsze, że coś dobrze wygląda w Twoim CV i jest opłacalne finansowo. Dlatego wielu późno rozpoczyna stałą pracę. Witajcie w świecie millenialsów. "Mam 30 lat, nie mam pracy, mieszkania i samochodu. Nigdy nie osiągnę tego, co moi rodzice" Wspomniane już "poszukiwanie sensu życia" jest również powodem, dla którego millenialsi stworzyli większość obecnych start-upów. — Dorastali między światem analogiem a cyfrowym, są obeznani z technologią i potrafią wykorzystywać ją do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Założyciele start-upów chcą mieć pozytywny wpływ na świat — mówi Maas. Zdaniem badacza millenialsi mieli wiele możliwości dalszego kształcenia i studiowania. — Często decydowali się na studia podyplomowe po ukończeniu studiów magisterskich. Są więc bardzo dobrze wykształceni, ale późno zaczynają pracować — twierdzi Maas. Wynikiem długiego okresu prób i błędów na ścieżce zawodowej, zdaniem naukowca, jest to, że millenialsi zaczęli zarabiać pieniądze stosunkowo późno w porównaniu do innych pokoleń. — Ukończyli staże, studiowali za granicą, podróżowali — wymienia Maas. Milenialsi wiele doświadczyli od czasu swoich narodzin. Wśród wydarzeń formujących Maas wymienia: ataki terrorystyczne, takie jak 9/11 w Nowym Jorku, wojny w Europie, rozwój cyfryzacji i pandemię koronawirusa. "Wielkie przeprogramowanie". Profesor psychologii: jesteśmy świadkami masowego niszczenia kapitału ludzkiego w skali globalnej — To koktajl wydarzeń, opcji, nierealistycznych ocen zagrożeń, dobrobytu i wychowania sprawił, że są bardziej niepewni niż jakiekolwiek pokolenie przed nimi — podsumowuje badacz.

SOURCE : wiadomosci
RELATED POSTS

LATEST INSIGHTS