Home/sports/Zrobi to Tak Lewandowski przeszed do historii

Zrobi to Tak Lewandowski przeszed do historii

Robert Lewandowski podobnie jak caa FC Barcelona swietnie spisuje sie na starcie sezonu La Ligi. W 10. kolejce katalonski zespo podejmuje Seville i po nieco ponad 20 minutach otrzyma rzut karny za faul na Raphinhi. Do piki podszed Polak ktory nie mia zadnych problemow z tym aby umiescic ja w siatce. W ten sposob powiekszy bardzo imponujacy dorobek bramkowy w rozgrywkach i znow zapisa sie w historii. Potem kontynuowa strzelanie.

By Hubert Rybkowski | October 20, 2024 | sports

10 - tyle bramek po dziewięciu kolejkach miał . Kolejną okazją na powiększenie tego dorobku miał w niedzielnym spotkaniu z Sevillą na Montjuic. I nie omieszkał z niej skorzystać. Robert Lewandowski otworzył strzelanie w meczu FC Barcelona - Sevilla. Na tym nie poprzestał Po nieco ponad 20 minutach gry Raphinha został sfaulowany w polu karnym Sevilli. Sędzia od razu podyktował rzut karny, a do piłki podszedł oczywiście polski . I pewnym strzałem zdobył 11. ligową bramkę. . W 39. minucie Lewandowski trafił po raz drugi. Po rzucie rożnym Sevilla wybiła piłkę przed pole karne, na co tylko czekał Raphinha. Oddał on mocny i płaski strzał, a Polak wykorzystał gapiostwo łamiącego linię spalonego Luciena Agoume i tylko dołożył nogę, dzięki czemu podwyższył wynik na 3:0 (w międzyczasie efektowną bramkę zdobył Pedri). A przy okazji wyprzedził Muellera w historycznej klasyfikacji.