Home/sports/Zoty medalista olimpijski wycofa sie z MS. Powodem problemy rodzinne

Zoty medalista olimpijski wycofa sie z MS. Powodem problemy rodzinne

Zoty medalista olimpijski z 2021 roku Ekwadorczyk Richard Carapaz wycofa sie z zaplanowanego na niedziele wyscigu ze startu wspolnego mistrzostw swiata w kolarstwie ktore odbywaja sie w Zurychu. Powodem sa problemy rodzinne.

September 23, 2024 | sports

31-letni Carapaz, triumfator klasyfikacji górskiej tegorocznego Tour de France, przekazał w oświadczeniu w poniedziałek, że wraca do domu do Ekwadoru, aby być ze swoją córką, która przeszła pilną operację. ZOBACZ TAKŻE: Ważny dzień nadziei polskiego tenisa. Pierwszy seniorski finał - Na szczęście operacja przebiegła pomyślnie. Nadal jednak wymaga ona opieki — powiedział Carapaz. - Z powodu tej nagłej rodzinnej historii nie mogłem trenować przez kilka dni, a mój stan nie jest taki, na jaki zasługuje Ekwador. Ani fizycznie, ani psychicznie - dodał. Carapaz wygrał wyścig ze startu wspólnego podczas zmagań olimpijskich w Tokio w 2021 roku, ale nie został powołany do reprezentacji na tegoroczne igrzyska w Paryżu. Do historii przeszedł m.in. jako pierwszy Ekwadorczyk, który wygrał wielki Tour - w 2019 roku triumfował w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia. W minioną niedzielę w Zurychu odbyła się już jazda indywidualna na czas. Tytuł mistrzowski wywalczył Belg Remco Evenepoel, powtarzając sukces w tej specjalności z ubiegłorocznych MŚ oraz z igrzysk olimpijskich w Paryżu. W stolicy Francji Evenepoel był najlepszy również w wyścigu ze startu wspólnego.

SOURCE : polsatsport