Home/sports/Zadecydowaa druga poowa. Gornik wygra ze Stala

Zadecydowaa druga poowa. Gornik wygra ze Stala

W niedzielnym spotkaniu ekstraklasy pikarskiej zabrzanski Gornik na swoim stadionie pokona FKS Stal Mielec 31. To pierwsza porazka w lidze zespou z Podkarpacia od czasu gdy druzyne przeja Janusz Niedzwiedz.

October 20, 2024 | sports

Rozpoczął on pracę w Stali drugiego września, zastępując Kamila Kieresia. Potem jego drużyna w pojedynkach ekstraklasy pokonała Motor Lublin (1:0), zremisowała z Cracovią (1:1), pokonała Lechię Gdańsk (2:1) i w niedzielę nie zdołała zdobyć nawet punktu. W 32. min na prowadzenie wyszedł Górnik. Wówczas wbiegający w pole karne Yosuke Furukawa otrzymał piłkę. Po "oszukaniu" jednego z obrońców Stali zdecydował się na strzał, w efekcie czego piłka poleciała obok Luka Zahovica. Ten ostatni dobrze przystawił nogę i było 1:0. ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Hajto mocno o obrońcach w reprezentacji Polski. "Co mecz musimy grać innym składem" Tylko kilka minut zabrzanie cieszyli się w prowadzenia. W 39. min. - po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystiana Getingera - celną "główką" popisał się Piotr Wlazło. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Górnik miał świetną okazję, aby schodzić do szatni prowadząc 2:1. W sytuacji sam na sam z Jakubem Mądrzykiem znalazł się Taofeek Ismaheel. Po uderzeniu tego ostatniego golkiper z Mielca odbił piłkę na róg. Po rozpoczęciu drugiej połowy inicjatywę miał zespół z Zabrza, który ponownie wyszedł na prowadzenie w 61. min, po efektownym strzale z dystansu z woleja Damiana Rasaka. Po zmianach dokonanych przez trenera Niedźwiedzia w trakcie ostatnich 20 minut drugiej połowy przewagę uzyskała Stal. Nie zdołała jednak wyrównać. Za to zabrzanie przeprowadzili kilka bardzo groźnych kontr. Nie zdobyli po nich gola, ale i tak wygrali 3:1. W doliczonym czasie gry drugiej połowy Patrik Hellebrand wykorzystał dobre podanie Zahovicia, i mimo że strzelił z dosyć ostrego kąta, to pokonał mieleckiego golkipera. W niedzielę Lukas Podolski po raz setny zagrał w oficjalnym spotkaniu Górnika. Dołączył do zabrzańskiego zespołu ósmego lipca 2021 r. Były reprezentant Niemiec rozegrał w kadrze swojego kraju 130 meczów, zdobył 49 goli, został mistrzem świata w 2014 roku. Górnik Zabrze - FKS Stal Mielec 3:1 (1:1) Bramki: Luka Zahovic (32), Damian Rasak (61), Patrik Hellebrand (90+1) - Piotr Wlazło (39). Górnik Zabrze: Michał Szromnik - Paweł Olkowski (46. Norbert Wojtuszek), Rafał Janicki, Josema, Erik Janza - Taofeek Ismaheel (77. Lukas Ambros), Patrik Hellebrand, Damian Rasak, Yosuke Furukawa (77. Kamil Lukoszek) - Lukas Podolski, Luka Zahovic. FKS Stal Mielec: Jakub Mądrzyk - Marvin Senger, Mateusz Matras, Piotr Wlazło - Alvis Jaunzems, Maciej Domański (85. Dawid Tkacz), Koki Hinokio (27. Karol Knap), Serhij Krykun (68. Krzysztof Wołkowicz), Matthew Guillaumier, Krystian Getinger (85. Łukasz Wolsztyński) - Ilja Szkurin (68. Ravve Assayag). Żółta kartka : Paweł Olkowski, Taofeek Ismaheel, Damian Rasak, Lukas Podolski, Kamil Lukoszek - Maciej Domański, Marvin Senger, Karol Knap. Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Widzów: 14 130.

SOURCE : polsatsport