Home/sports/Man. City przezywa meki z outsiderem

Man. City przezywa meki z outsiderem

Manchester City przezywa niebywae meki w starciu z zamykajacym tabele Wolverhampton Wanderers i zapewni sobie zwyciestwo 21 dopiero w doliczonym czasie.

October 20, 2024 | sports

Manchester City przeżywał niebywałe męki w starciu z zamykającym tabelę Wolverhampton Wanderers i zapewnił sobie zwycięstwo 2:1 dopiero w doliczonym czasie. W tym artykule dowiesz się o: Spotkanie na Molineux Stadium zaczęło się sensacyjnie, bo już w 7. minucie na prowadzeniu byli gospodarze. Nelson Semedo dośrodkował z głębi pola do wbiegającego w pole karne Jorgena Stranda Larsena, a ten dołożył nogę i nie dał szans Edersonowi . Manchester City wyraźnie przeważał, mimo to na skuteczną odpowiedź potrzebował kilkadziesiąt minut. W końcu jednak dopiął swego, a gol był cudownej urody. Josko Gvardiol zdecydował się na uderzenie z dystansu i przymierzył perfekcyjnie, posyłając piłkę w okienko. W drugiej połowie mistrz Anglii wciąż naciskał, lecz nie stwarzał zbyt wielu klarownych okazji. Dość powiedzieć, że Erling Haaland nie oddał żadnego celnego strzału na bramkę Jose Sa . Mimo to podopieczni Pepa Guardioli wyszarpnęli zwycięstwo w ostatniej chwili. W doliczonym czasie mieli serię rzutów rożnych i po ostatnim z nich piłkę do siatki głową wpakował John Stones . Sędzia Chris Kavanagh sprawdzał jeszcze, czy będący na spalonym Bernardo Silva nie absorbował bramkarza, jednak po wideoweryfikacji słusznie uznał gola i faworyt uniknął poważnej wpadki. To zasłużony triumf Manchesteru City, który w przekroju całego spotkania oddał aż 22 strzały przy tylko 3 gospodarzy. "The Citizens" mają teraz 20 pkt. i są na szczycie tabeli Premier League. Wolverhampton Wanderers natomiast grzęźnie na samym dnie. W ośmiu meczach "Wilki" zdobyły zaledwie 1 "oczko". Wolverhampton Wanderers - Manchester City 1:2 (1:1) 1:0 - Jorgen Strand Larsen 7' 1:1 - Josko Gvardiol 33' 1:2 - John Stones 90+5' ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie Niesamowite show młodego bramkarza. "To naprawdę się wydarzyło"

SOURCE : sportowefakty