Home/sports/Wspaniae wiesci z Woch Pierwszy gol Kacpra Urbanskiego w Serie A

Wspaniae wiesci z Woch Pierwszy gol Kacpra Urbanskiego w Serie A

W swoim 26. meczu we woskiej Serie A Kacper Urbanski strzeli pierwsza bramke w lidze woskiej Pomocnik reprezentacji Polski trafi do siatki gowa w 24. minucie spotkania wyjazdowego z Monza. Mecz trwa Bologna prowadzi 10.

By Jakub Seweryn | September 22, 2024 | sports

Po udanym Euro 2024 Kacper Urbański nie od razu wrócił do składu Bologni, której nie prowadzi już Thiago Motta, który odszedł do Juventusu, a były trener Fiorentiny Vincenzo Italiano. Polak zmagał się z kontuzją, przez którą dołączył do zespołu z opóźnieniem, ale z każdym meczem dostaje coraz więcej minut od włoskiego szkoleniowca. Pierwszy gol Kacpra Urbańskiego w Serie A. Przepiękna główka Polaka W niedzielnym spotkaniu wyjazdowym Serie A z Monzą Urbański po raz pierwszy w tym sezonie wyszedł w podstawowym składzie zespołu z Bolonii. I swój powrót do wyjściowej jedenastki już w 24. minucie uczcił debiutanckim trafieniem w lidze włoskiej. Po dośrodkowaniu Greka Charalamposa Lykogiannisa z lewej strony boiska pomocnik reprezentacji Polski popisał się ślicznym uderzeniem głową, pokonując bramkarza Monzy Stefano Turatiego. Strzał Polaka był tak precyzyjny, że odbił się od słupka i wpadł do bramki. Dla Urbańskiego jest to pierwszy gol w Serie A w ogóle. Dotychczas w 25 występach 20-letni Polak zaliczył jedną asystę. Po 30 minutach gry Bologna prowadzi na wyjeździe z Monzą 1:0, mecz trwa.

SOURCE : sport_pl